avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 714 soluții astăzi
Forum Activitate danielabraila

Activitate danielabraila

Cat retine politia dovezile in orice caz, indifirent de amploarea lui daca cazul a fost solutionat.
Discuție Credite comune
Buna seara, sotul meu a facut intainte de casatorie un credit, la data casatoriei creditul era in curs urmand a se termina in maxim 2 ani de la casatoriei. Cand ma asteptam ca ratele sa se incheie imi spune ca defapt mai trebuiau 3 de platit si nu 2. Aici am cautat in acte.. Ca sa nu va plictisesc va spun pe scurt. Creditul in curs a fost transformat in refinantare... ulterior el a mai facut si un supraimprumut unde ii se livreaza salariu. Acum va intreb,
Daca refintarea si overdraftul devin credite comune ?
Buna ziua.
Am si eu o intrebare.
Daca tatal meu a decedat in urma cu 2 ani de zile, iar eu la vremea respectiva nu am fost inscrisa la nici-o forma de invatamant. Acum daca sunt inscrisa, pot beneficia de pensia de urmas?

Mentionez ca tata a fost pensionat pe caz de boala.

Ce acte imi trebuiesc in acest sens?
Imi ajung doar urmatoarele din lista gasita tot aici pe forum?

- cerere tip
- certificatul de deces (original si copie),
- cauza decesului pentru sustinatorul decedat care nu are calitatea de pensionar - Nu detin
- adeverinta de studii pentru urmasii copii peste varsta de 16 ani
- actul de identitate al solicitantului
- acte de stare civila ale solicitantului si ale urmasilor din care sa rezulte gradul de rudenie cu decedatul - Aici cred ca e vorba de certificatul meu de nastere.
- carnet de munca (original si copie) - Nu detin
- livret militar (original si copie) - Nu detin
- talonul de pensie al decedatului - Nu detin.

Va multumesc.