avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters289496

Activitate ContSters289496

Multumesc pentru raspunsul de mai sus! As vrea sa stiu daca trebuie sa mai platesc ceva, daca am nevoie de avocat si ce acte imi trebuiesc si unde trebuie sa depun plangerea deoarece as vrea sa merg mai departe sa fac dreptate.As vrea sa depun o plangere si impotriva politistului, ce spuneti?Oare ma lupt cu morile de vant???
Multumesc mult!
Buna seara!
Am o mare rugaminte deoarece nu imi permit mai mult de atat cu multumiri anticipate, sa ma lamureasca cineva in legatura cu urmatoarea problema:
- fratele meu acum ceva timp (decembrie 2012 aproximativ) a fost acuzat pe nedrept ca a furat din gospodaria unui consatean anumite bunuri (de valoare mica),a fost luat de acasa neinsotit de nimeni avand o anumita informatie cu privire la posibilul vinovat a fost amenintat si obligat sa semneze o anumita declaratie scrisa de altcineva si necitita de el deoarece are ceva probleme de vedere si certificat de handicap psihic, apoi politistii i-au spus ca se cauta amprente si altele.....azi a primit acasa ordonanta de scoatere de sub urmarire penala si aplicarea unei sanctiuni cu caracter administrativ, am ramas "MASCA" cu totii...si acum urmeaza intrebarile mele...
1. Cum este posibil ca un politist sa oblige un cetatean cu handicap psihic (de la varsta de 3ani acum avand 29ani) sa semneze ceva ce nu a scris sau citit el, acesta fiind neinsotit de tutorele sau?
2. As vrea sa stiu daca mai pot sa fac ceva care sa-mi aduca si rezultate in favoarea mea si sa nu platesc pentru greselile altora...gen politist care se presupune ca a acoperit vinovatul (acesta fiindu-i ruda)?
Va multumesc din suflet!
P.S. - nici macar reclamantul nu crede ca fratele meu este vinovat.