avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 948 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters289633

Activitate ContSters289633

Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
am inteles. oricum eu deabia am aflat ca sunt insarcinata,.,,deci mai sunt pe putin 8 luni pana nasc, dar mai am o nelamurire, sotului i sa ivit ocazia sa plece in olanda la munca cu contract de munca pe 6 luni, aceste contracte se iau in calcul? sa stiu daca sa accepte sau nu...
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
stiu ca poate intra sotul in CCC, asa am procedat la primul copil...dar numai vreau s fac asta pt ca isi strica rostul de la munca...insa nu stiam ca poate beneficia de stimulentul de insertie...asta e o veste foarte buna...
Insa trebuie neaparat sa aibe un an la acelasi loc de munca? el a tot schimbat locurile de munca ...dar fara intreruperi mari...doar de cateva zile...afecteaza cu ceva?
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
am inteles.va multumesc mult de tot pentru lamuriri.o zi buna
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
si in acest sens ce as putea sa fac daca eu nu am muncit? timp de 3 ani am crescut un copil...si pana in ziua de azi nu am avut cum sa ma angajez. sa inteleg ca as putea s ma duc la casa de pensii si sa platesc impozit anticipat ?plz astept un raspuns.o zi buna
buna ziua.am si eu o nelamurire...tocmai am aflat frumoasa veste ca sunt insarcinata..insa nu am un loc de munca, sunt casnica. as vrea sa stiu ce pot face pentru a beneficia de indemnizatia de crestere a copilului...Am auzit ca se pot plati anticipat la casa d pensii sau la fortele de munca ..niste impozite sau niste taxe pentru a putea beneficia de asigurari de sanatate etc.. ma poate ajuta cineva cu niste informatii ? o zi buna!:(