avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1542 soluții astăzi
Forum Activitate ComanMihaela

Activitate ComanMihaela

Pe data de 22 aprilie 2013 am depus prin posta,o contestatie a amenzii RATB.Plicul continea,in dublu exemplar toate hartiile(contestatia,procesul verbal,in original si xerox,bonul fiscal care atesta faptul ca am abonament pe toate liniile si copii xerox ale cardului ACTIV RATB si cardului de identitate).Am primit urmatorul raspuns:,,in legatura cu dosarul avand datele de identificare de mai sus,in calitate de Petent,va comunicam ca in termen de 10 zile de la primirea prezentei comunicari (25 aprilie 2013),sub sanctiunea anularii cererii,aveti de indeplinit urmatoarele obligatii: B.Obligatia de a indica urmatoarele:.....(este un spatiu gol )si apoi,mai jos scrie ,,Nota:SA SE CERTIFICE PENTRU CONFORMITATE INSCRISURILE DEPUSE LA DOSAR+SA SE DEPUNA IN FORMA LIZIBILA PROCESUL VERBAL CONTESTAT.In situatia in care o parte din obligatii le-ati indeplinit pana la data prezentei,va rugam sa indepliniti si celelalte obligatii ce v-au fost puse in vedere pana la termenul precizat." Intrebarea mea este,pana la urma ce trebuie sa depun si de unde sa iau eu PV lizibil,daca eu am depus originalul,care intr-adevar este scris cu picioarele!