avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Activitate cristeasimona

Activitate cristeasimona

buna ziua gi.jane2! sotul vrea custodia copilului , sa o " creasca " el impreuna cu mama lui ,la domiciliul acesteia.E convins ca o sa obtina custodia si ca o sa ma scoata din drepturile parintesti deoarece are o filmare cu mine cand eram cu cineva .. si el ma ameninta numindu-ma "mama imorala"!....dar care e mai imoral dintre noi doi cand el nu a trimis nici un ban si nu a vizitat copilul in 6 luni decat o data ...Da..e adevarat ca am gresit ,dar tot datorita comportamentului sau,adica batai si injurii,dar am gresit ca sotie..in timp ce el greseste ca parinte!!eu vreau ca domiciliul copilului sa ramana in continuare acolo unde este de 5 ani ,cu parintii mei ..
buna ziua domnule avocat! tatal poate dovedi ca are un serviciu si ca are,sa zicem ,conditii sa creasca copilul.Dar acelasi lucru pot dovedi si eu ,deoarece chiar daca muncesc in Itaia,am un contract de munca si am conditii atat aici ,cat si la domiciliul parintilor mei ,unde este minora acum.La procese el cu siguranta o sa fie prezent,eu nu o sa pot merge decat la ultimul proces,dar o sa fie prezenta doamna avocata.
buna ziua!Am si eu o intrebare va rog! In urma unei casatorii de 6 ani, avem un copil cu varsta de 5 ani.acesta a fost crescut mai mult de parintii mei deoarece eu si sotul am hotarat sa plecam in strainatate,lasand copilul in grija parintilor.mergeam regulat in tara pt a vedea copilul.tin sa mentionez ca pe perioada in care stateam in tara ,stateam tot la parintii mei.Acum suntem in proces de divort,iar sotul vrea custodia copilului ,pt ca are o proba video in care eu eram cu o alta persoana.as vrea sa imi spuneti va rog ce sanse are sa obtina custodia copilului.mai ales ca de 6 luni nu a mai contribuit cu nici un ban la cresterea copilului in timp ce eu trimit bani lunar.astept un raspuns ,va rog din suflet!