avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Activitate ionutzbull

Activitate ionutzbull

Da am inteles dar eu nu am primit hotararea judecatoreasca si nu stiu cat trebuie sa platesc,pot pati ceva ca nu am platit nimic pana acum?unde trebuie sa platesc?multumesc pentru raspuns.
MULTUMESC FOARTE MULT PENTRU RASPUNSUL LA INTREBAREA ANTERIOARA.As mai avea o intrebare daca se poate sa imi raspundeti va rog.Dupa ce am terminat cu procesul in care am recunoscut tot eu am plecat din tara,la proces eu nu am vrut avocat mi sa pus unul din oficiu intrebarea este ca eu nu am platit nimic pana la ora actuala si am inteles ca trebuie sa platesti onorariul avocatului si cheltuielile de judecata si dupa cum am precizat mai sus eu nu am platit nimic pentru ca nu am stiut,mi se poate intampla ceva?si cum platesc pentru ca nu am primit nimic acasa.VA MULTUMESC ANTICIPAT.
Adrian.Tudor a scris:

In cazul alcoolemiei la proba biologica iese intotdeauna in jur de dublu fata de etilotest. Este vorba de infractiune si incel mai bun caz poate obtine o condamnare cu suspendare dar permisul va fi anulat si poate sa depuna actele pt un nou examen de obtinerea permisului la un an dupa ramanerea definitiva si irevocabila a hotararii judecatoresti de condamnare.


buna ziua,as vrea sa va intreb a trecut un an si si doua luni de la ramanerea definitivaa hotariri judecatoresti desi eu am primit 2 ani si 10 luni cu suspendare eu acum nu trebuie sa astept tot atat pana imi pot depun iar actele in vederea obtinere de permis?sau dupa un an imi pot depune actele?va multumesc