avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate cheram

Activitate cheram

va multumesc si inca o data o dupamiaza placuta
buna ziua as avea si eu o rugaminte sa mi spuneti dupa terminarea procesului de paternitate al copilului asta a fost pe 8 mai pronuntare cand imi vine hotararea definitiva si irevocabila trbuie sa merg eu dupa ia sau o trimite prin posta dupa cit timp opot avea va multumesc de intelegere o zi buna
Buna ziua as avea si eu o intrebare nu exista nici o posibilitate ca pe certificatul micutului sa nu mai figurez eu ca mama pe numele fostului sot pt ca am divortat si am revenit la num de fata iar copilul a luat num tatalui biologic adica actualui eu cu fostu nu am mai fost in preuna de 15 ani dar nu am fost divortata pina anul trecut pt ca am fost dincolo si am stat in concubinaz cu actualul adica tatal biologic am fost in istanta copilul ii poarta num tatalui biologic dar este o problema si de acea as dori sa ma ajutati sau sa ma indrumati ce sa fac daca exista vreo cale in dreptul mamei figurez tot pe num fostului sot dupa ce am divortat si am fost in istanta pt paterninate ce pot face sa nu mai umblu cu sentinta de divort dupa noi poate mergem iar peste hotare Va multumesc pentru intelegere si o zii buna