avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Activitate stefanicalenuta

Activitate stefanicalenuta

Răspuns la discuția testament
am uitat sa va intreb,ce se va intampla de nu merg acum la tribunal,deoarece stau rau cu banii,peste vreo 4-5 luni mai este valabil testamentul?.sau nu mai pot face nimic
Răspuns la discuția testament
mai am o intrebare:avocatul cum trebuie platit,o anumita suma din valoarea apartamentului (asa mia spus anul trecut avocatul ).sau la intelegere.daca dovedesc ca fratele nu ia mai cautat deloc pe parintii,in ultimii 22 de ani,poate fratele sa piarda si partea lui mama multumesc pentru raspunsuri, L revedere
Răspuns la discuția testament
multumesc deraspuns.sora mea,casatorita in Maramures la anuntat de testamentsi de tot ce se intampla cu tata,iar eu am martori toata scara lui tata de cum sa comportat fratele plus toate internarile,investiti in locuita parintilor,acte de la urgente etc.sora a spus ca ea este de acord sa vina ca mart
Discuție testament
mama moarta in2010,tata ramas in viata,mostenitori 4 copii,tata face testament pe partea lui la una din fiice,(mentionez,nu sa facut succesiunea dupa,mama.un frate nu vrea sa depuna actele de mostenitor),adica eu,testament facut la notar,certificat medic legal ,declaratie de acceptare tacita a succesiunii,si procura speciala de mandatar, sal reprezinte....tata a fost bolnav cu accident vascular,operatie de bypass ruptura de coloana,etc..am avut gija de el pana in 2012 noiembrie cind a murit...suntem chemati la succesiune (citirea testamentului).2 frati accepta al 3 nu motivind ca el nu a stiut de testament vrea sa mearga la judecata,.(mentionezel a rupt legaturile cu parinti si frati de peste 22ani,totusi eu lam anuntat mereu de starea parintilor).cine trebuie sa inceapa procesul,eu ca mostenitoare de testament,sau el....aici este vorba de tata,partea lui mama suntem de accord sa se imparta