avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 655 soluții astăzi
Forum Activitate aly234

Activitate aly234

Răspuns la discuția Furt si arestare in Germania
buna seara ..stie cineva cum este regi,ul la jva ulm in germania sotul meu este aresttat acolo de 1 luna d zile si nu stiu nimik d el nu l au lasat sa sa cotacteze ..as vrea sa gasesc p cnv sa mi faca o programare pt vizita ..credeti k o sa ma primeasca ..or sa ma lase ..va rog din suflet sa mi spuneti daca stiti
Răspuns la discuția Furt si arestare in Germania
am sunat peste tot am sunt la ambasada acum 3 sap mi au spus sa astept k ma vor suna ei ..astept degeba avocatul l am platit cu 500 de euro degeaba nu imi spune nimic decat k este pe un ,andat de depou de 21 de zile si cat este p acest mandat nu poate face nimik astazi in mod normal sa terminat mandatul sunt curioasa sa vad ce imi va mai spune acum luni avocatul ..i mod normal lui ar trebuii sa l judece si sa i dea cu suspendare dupa spusele avocatului da stiu eu c sa mai zic ..
buna seara.. va rog din suflet sa mi cititi msajul si sa ma ajutati daca este posibil cu un sfat ..sunt f disperata ..acum 2 luni sotul meu cu inca 2 prieteni au fost prinsi intr un magazin din germania furand haine , a venit politia si ia luat iau tinut cateva ore si lea dat drumu ei avand resedinta acolo . dupa c lea dat drumu lea spus sa se uite ,ereu la cutia postala k e posibil sa le vina vreo amenda aolo . sotul ,eu si prieteii lui au plecat imediat in tara adica in romania , acum 3 sap era in autocar in drum spre franta , in germania a oprit autocaru un filtru de politie si ia identificat pe toti din autocar iar p sotul meu la retinut , a reusit sa ma s une si mia spus k la luat politia in germania asta fiind intr o vinere si k o sa l tina pana luni si o sa i dea drumu si k e vorba de furtul de acum 2 luni si k politia ia spus sa stea linistit k o sa l duca luni la tribunal si o sa i dea cu suspendare si dupa aceea e liber sa si continue drumul . de atunci au trecut 3 sap si nu stiu nimic de el am angajat un avocat si mi a spus k este arestat p un mandat d depou si k acest mandat tine 21 de zile ..si pana nu se termina mandatul u are c sa mi spuna si nici sotul meu nu are voie la tel si scrisori in aceste zile ...astazi s au facut 21 de zile si tot nu am primit nici un ras . avocatul spune k o sa l duca luni la tribunal si o sa vedem c se intampla . da eu nu am incredere in el k de 3 sap observ k ma amana dupa o zi p alta ..pana acum mi a spus k o sa intre el personal la el ..k o sa l lase sa dea tel si ,ulte altele ..dar nimik din ce a spus nu a facut ..nu stiu c sa fac ..dati mi va rog un sfat c credeti k sa inta,plat sau se va intampla ma gadeam k daca nu aflu nici luni nmik sa ma duc dupa el dar nu cunosc limba si nu stiu daca o sa pot intra la el daca o sa ma lase