avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Activitate cami1970

Activitate cami1970

Răspuns la discuția Legea 31/1990 art.144 si 272
o.k. deci nu se poate!
Va multumesc,
Cu stima,
Camelia
conform Legii de mai sus precum si a articolelor din subiect, o societate comerciala, poate sau nu poate sa acorde imprumut administratorului, asociatului/asociatilor?:(
Buna ziua,
Va rog mult sa-mi spuneti si mie cum se poate una ca asta, acesti operatori chiar nu pot fi trasi la raspundere....?Va dau un exemplu...am abonament la () din 2003 adica 10 ani cu 3 numere de telefon cu abonamente de 10 euro pe luna...am facut un calcul si in 10 ani am platit in medie 100 lei pe luna...rezulta in 10 ani 144000 lei...acum vreau sa reziliez contractele unu este inafara perioadei de contract iar celelalte 2 mai au pana in 2014...ma rog in speta doresc deoarece nu mai am posibilitatea sa platesc...din 1 iunie raman somera...si culmea cei de la () spun ca nu pot sa reziliez numai daca platesc in avans abonamentul pana la terminare...pai mai fratilor astia chiar nu au lege...ar trebui sa se infiinteze o asociatie a celor tepuiti de ()...si alte companii de telefonie mobila si sa ne luam un avocat care sa isi utilizeze cunostiintele la maxim... pentru noi si ar primi el banii aia in avans decat ticalosii aia.....Nu se poate sa devenim sclavii lor...adica eu sunt de buna credinta le spun ca nu mai am de unde plati pentru ca nu mai am venituri si ei vin si imi spun ca nu, si mai sunt si obraznici.....eu zic ca asa cum pentru banci s-a emis OUG 50 si pentru noi tepuiti de catre companiile de telefonie mobila TREBUIE sa se infiinteze o Lege care sa nu le mai permita sa isi bata joc de oameni!!!!!!
Totul depinde numai de noi sa nu devenim sclavii lor!!!!X-(