avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Activitate florincristi

Activitate florincristi

Discuție excesuri?
Daca o parte din membri asociatiei de locatari cu presedintele,administrator fac abuzuri pentru faptul ca se cred stapani la oi iar majoritatea locatarilor tac nu zic nimic despre deciziile acestora care unele sunt putin exagerate,spre exemplu un membru din asociatie a fost dat afara din asociatie fara instiintarea acestuia,afland dupa verbal ca nu mai este membru si vor sa faca mici salarii la noi membri iar cel dat afara nu dorea nici un ban,alta intrebare locatari au dreptul sa detina chei de la subsol si de la ghena blocului in care sunt proprietari caci presedintele sustine ca nu au dreptul,iar la parter sunt doua camarute in care una este pentru asociatie iar cealalta nu are acces proprietari din bloc decat presedintele si o persoana care chipurile se ocupa cu micile avarii din bloc dar vizibil nu face mai nimic,iar la fondul de reparatii se incaseaza lunar anumite sume dar de reparat in bloc mai putin,comitetul nu tine seama de locatari din bloc in vederea diminuari cheltuielilordar au bunul simt adauga putin la fondul de reparati la salariile membrilor si celorlalti,presedinte ,administrator,cenzor etc.si la per-total iese o suma frumusica de 'urata;' de achitat pentru un apartament ,ce se poate face in astfel de situatie ,o expertiza e cu plata fara plata daca eram chirias si cred ca nu eram in asa situatie,parerea mea a altor locatari ca nu este legal ceea ce fac acestia in bloc,rog macar un raspuns la una din nelamuririle mai sus mentionate ,va multumesc pentru timpul acordat citiri acestiu subiect
:help:
va multuesc,da detin si contractul incheiat la adp iar auto l-am vandut in provincie si pentru a nu pierde locul de parcare vreau sal dau unui prieten din blocul meu am discutat cu un reprezentant de la adp sec6 care a spus ,,incheiati un contract de comodat auto intre persoane fizice,formularul il gasiti pe net''' ,am cautat si nu l-am gasit pe cel ptr parcare am gasit numai ptr.auto,s-au inteleg ca se incheie numai in fata unui notar sau avocat,,?
detin un loc de parcare la adp platit, dar am vandut masina si cnf legi se anuleaza contractul incheiat la adp,dar doresc sa inchei un contract de comodat intre persoane fizice cu un vecin din bloc ptr. a nu pierde locul de parcare,cei de la adp mi-au spus sa inchei acest contract de comodat,as dori si eu un model,va multumesc