avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1666 soluții astăzi
Forum Activitate gigi05

Activitate gigi05

Răspuns la discuția Perimare poprire salariu
mai pot face contestatie la executarea silita inceputa in noiembrie 2011 ce fel de avocat sa contactez? va multumesc frumos
Răspuns la discuția Perimare poprire salariu
dosar 1223/2011 data 16.05.2013 si este o revenire prima adresa a sosit in cutia postala cred ca acum o luna dar seful meu nu a semnat pt ea a gasit-o in cutia postala
sunt executat silit in calitate de fidesjusor pt un credit neachitat din 03.2009.,incuviintarea executarii silite s-a facut la judecatorie in noiembrie 2011 iar banca a cesionat datoria unei firme de recuperari.Aceasta a trimis o adresa de poprire pe salariu firmei la care lucrez de 1/3 din veniturile mele.mentionez ca nu am bunuri personale doar venituri salariale,.Mai pot face ceva in acest sens?pot sa fac contestatie sau constatarea perimarii executarii deoarece a trecut deja destul de mult timp?Eu nu am achitat nici un leu din martie 2009 datoria ar fi prescrisa? am fost la 2 avocati din pitesti si nici unul nu a vrut sa se implice .Va multumesc
daca s-a dispus executarea silita la judec in noiembrie2011 pot face contestatie? angajatorului i-a sosit o hartie din care reiese ca trebuie sa-mi faca poprire pe salariu,hartia a gasit-o in posta nu a semnat pt ea