Forum Discuţii juridice Executare silită perimare executare
Discuție deschisă în Executare silită

perimare executare

daca s-a dispus executarea silita la judec in noiembrie2011 pot face contestatie? angajatorului i-a sosit o hartie din care reiese ca trebuie sa-mi faca poprire pe salariu,hartia a gasit-o in posta nu a semnat pt ea
Puteti face contestatie in termen de 15 zile de la data cand luati la cunostinta de executare, sau de actul contestat.

Invocati perimarea, dar, aveti grija ca perimarea incepe sa curga de la un act de executare. Adresa de poprire sau somatia, sunt primele acte de executare. este discutabil daca perimarea se poate invoca de la incuviintare.

Succes!