avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Activitate radmaria

Activitate radmaria

Răspuns la discuția Partaj, anulare donatie
da,asa este.Am avut bani in care am cumparat un apartament unde s-au mutat socrii...si unde au stat ei ni l-au donat noua.Acum socrii imi cer sa vina inapoi unde au locuit ei.este act de donatie,nu l-as putea anula ,si ei sa imi dea vanzare-cumparare,pt ca asa as putea dovedi gradina care am vandut-o noi.
inca nu ne-a iesit divortul,avem un copil impreuna,el are salar de 2000 lei,dar are banca de 7 mil,cat ar trebui sa primesc pt pensia alimentara,se tine cont ca el are banci scoase?copilul nu are nici un drept la apartament,daca vindem se imparte in doi,ar putea venii socrii sa-si ceara si ei ceva drepturi?
buna ziua,as avea si eu o intrebare...acum 4 ani cand m-am casatorit am cumparat un apartament in care s-au mutat socrii mei,mentionez ca apartamentul a fost cumparat din banii parintilor mei,si ne-am mutat in apartamentul in care au stat socrii.ne-am dus la notar si am incheiat un contract de donatie imobiliar.Acum am ajuns sa divortam si nu stiu cum as putea sa imi recuperez banii,pt ca in momentul de fata in apartamentul cumparat de mine e trecut socrii,iar in celalat donatie.Ce mi se cuvine mie?jumatate?cum as putea sa anulez contractul de donatie?cat ma costa?
Răspuns la discuția Stimulent de insertie
Va multumesc frumos pt lamurire.O zi placuta in continuare
Răspuns la discuția Stimulent de insertie
poate ca nu am inteles....deci eu vreau sa merg anu asta la scoala din toamna,intrebarea este daca primesc aia 500 de lei?
Buna ziua,
As avea si eu o nelamurire....sunt in concediu de ingrijire a copilului,iar in iulie copilul implineste varsta de un an.Eu am optat pt concediu de 2 ani,dar m-as intoarce la serviciu dupa un an.As vrea sa stiu daca primesc stimulentul daca ma intorc la un an.Eu sunt educatoare,si copillul implineste un an in iulie,perioada in care suntem in vacanta,nu ma intorc la munca decat in septembrie,cine ma plateste lunile astea pana incepe scoala,si din ce luna primesc stimulentul?va multumesc