avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Activitate anamaria_25

Activitate anamaria_25

va multumesc din suflet pt raspunsuri! zi excelenta!
va multumesc. copilul a fost crescut pana in prezent de mine, tatal lucrand in afara tarii. este atasat normal si de tata dar crescut de mine,motivul pt care nu solicit ajutor financiar din partea tatalui este faptul ca mi se pare o datorie morala a acestuia si nu as dori sa fie impusa suma prin lege. daca doreste sa se ocupe de el o sa o faca si fara ca acest lucru sa fie impus de lege. va multumesc pentru raspuns! intrebarea la care as dori raspuns ar fi pt tutela copilului se ajunge in instanta, nu?? nu se poate rezolva tot la notar???
spuneti-mi ce date trebuie sa va furnizez.
Buna ziua fiti amabili,sunt casatorita de aproape 6 ani si avem un copil minor in varsta de 2 ani jumatate.am dori sa stim ce implica cele 2 proceduri(pe cale amiabila si in instanta)si ce se face in cazul copilului minor. as dori sa impartim custodia, nu am pretentie de pensie alimentara . eu sunt angajata cu acte in regula in romania iar sotul lucreaza in constructii in italia, PFA.nu avem proprietati imobiliare, eu am un apartament cu 2 camere inchiriat si sustinut din salariul meu fara ajutor banesc din partea sotului.ce sanse exista sa ii incredinteze instanta copilul sotului?

va multumesc!


cu stima,
Anamaria