avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1833 soluții astăzi
Forum Activitate mmarianman

Activitate mmarianman

Discuție Fond funciar
buna ziua . sant inscris in aneva 23 pentru despagubiri. in momentul de fata nu detin niciun alt document, decat hotararea comisiei judetene de validare a anexei 23. in urma aparitiei legii nr 165/2013 , care ofera posibilitatea de a opta pentru despagubiri sau punerea in posesie a terenului in natura ,in urma cu o luna si jumatate am facut o cerere adresata primariei in sensul ca doresc punerea in posesie. fata de cele relatate mai sus va rog sa imi spuneti ce pasi trebuie sa urmez, ce documente ar trebui sa mai solicit de la primarie,si care ar fi procedura . mentionez ca de 20 de ani aceasta primarie ma pune pe drumuri, ma amana si tergiverseaza in orice mod sa imi atribuie acest teren pe care il mostenesc legal. si faptul ca am avut 2 procese cu aceasta primarie in urma carora am fost inscris in anexa 23 pt despagubiri in mod abuziv , primaria refuzand in tot acest timp sa imi atribuie terenul in natura. va multumesc tare mult daca m,ati putea ajuta sa ma indrumati. cu mult respect.
buna ziua . imi puteti spune ce onorariu se plateste pentru a face o contestatie adresata procurorului general, fata de o ordonanta a prim procurorului. multumesc mult
asa stau lucrurile . la angajat alt avocat, cu care am vorbit initial, pt ca nu ma putea asista , fiind conflict de interese. dar nici al doilea avocat nu ma putea asista pentru ca in alt dosar ambii avocati au aparat interesle partii adverse. respectiv o primarie primul avand un contract de asistenta juridica cu primaria respactiva si la ceteva instante la delegat pe cel de al doilea sa il substituie.
.
am inteles. cand vine vb de avocati , marea majoritate uita cod penal, cod civil, articole si legi. in ce tara traim
daca puteti sa mai raspundeti ar fi bn . multumesc . cu respect
a semnat cererea de chemare in judecata , o cerere de repunere pe rol a dosarului , si imputernicirea avocatiala . dar nu a semnat cu semnatura dansului si sa aplice stampila de avocat, ci mi,a imitat semnatura.
buna ziua. poate un avocat sa semneze in numele meu, fara a avea nici macar un contract de asistenta juridica incheiat intre noi doi????? si in ce conditii ar fi putut sa semneze in numele meu. Eu consider ca mi,a falsificat semnatura. cu multumiri
Răspuns la discuția codul de procedura penala
da acum am citit mesajul dumneavoastra . va multumesc
Răspuns la discuția codul de procedura penala
buna seara , asa scrie declinarea competentei de solutionare a cauzei la parchetul de pe langa judecatoria ..x competent din punct de vedere material si teritorial, pentru continuarea cercetarilor sub aspectul savarsirii infractiunilor prev de art...... intrebarea mea este pt aceste 2 pers sa inteleg ca sa dat inceperea urmarii penale ??? cu stima si mii de multumiri.
buna seara, am si eu o nelamurire. am facut o plangere penala la parchetul de pe langa curtea de apel..........impotriva a patru persoane. dupa 2 luni am primit o ordonanta in care am fost informat ca sa dispus neinceperea urmariri penale fata de doua persoane iar pentru celelalte doua persoane disjungerea cauzei privind pe numitii.......,cercetati sub aspectul savarsirii infractiunilor prevazute de art...,art...,art...,Cpp si declinarea competentei de solutionare in favoarea Parchetului de pe langa Judecatoria ......... solutia se comunica. va rog sa imi spuneti ce sa inteleg din aceasta ordonanta. va multumesc tare mult