avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Activitate sarahbi

Activitate sarahbi

Nu ma intelegi gresit, uitati de formarea profesionala-asta mi s-a spus la inceput, dar eu acolo n-am facut cursuri-AM MUNCIT
Nu era nici-o clauza referitoare la salariul care-l voi primi dupa ce ma voi intoarce in tara.
Ideea este ca n-am de gand sa fiu sclava timp de 3 ani, pt ca m-au trimis ei un an la "formare profesionala", in strainatate. Va spun ca nu a fost vorba de nici-o "formare", am muncit singura fara sa ma formeze nimeni(cine credeti ca avea chef si timp sa stea sa-i arate unei romance-da am avut probleme si de genul asta-nu prea le plac deloc strainii, mai ales cand e vorba de romani)
Nu era nici-o clauza referitoare la salariul care-l voi primi dupa ce ma voi intoarce in tara.
Ideea este ca n-am de gand sa fiu sclava timp de 3 ani, pt ca m-au trimis ei un an la "formare profesionala", in strainatate. Va spun ca nu a fost vorba de nici-o "formare", am muncit singura fara sa ma formeze nimeni(cine credeti ca avea chef si timp sa stea sa-i arate unei romance-da am avut probleme si de genul asta-nu prea le plac deloc strainii, mai ales cand e vorba de romani)
Nu era nici-o clauza referitoare la salariul care-l voi primi dupa ce ma voi intoarce in tara.
Ideea este ca n-am de gand sa fiu sclava timp de 3 ani, pt ca m-au trimis ei un an la "formare profesionala", in strainatate. Va spun ca nu a fost vorba de nici-o "formare", am muncit singura fara sa ma formeze nimeni(cine credeti ca avea chef si timp sa stea sa-i arate unei romance-da am avut probleme si de genul asta-nu prea le plac deloc strainii, mai ales cand e vorba de romani)
M-am angajat acum 1 an la o firma in Bucuresti, si de la inceput mi s-a spus ca voi fi trimisa la Paris, pt formare profesionala. Nici decum nu a fost vorba de formare profesionala, am intampinat extrem de multe greutati, dar cu toate acestea am reusit sa ma "formez" singura, mai exact am lucrat efectiv proiecte(12 la numar), pe care s-au luat bani f. multi.
Acum, odata cu intoarcerea in tara, mi s-a oferit un salariu f. mic pe care nu l-am acceptat si mi-am dat demisia, iar ca urmare firma are de gand sa ma dea in judecata.
P.S. Am uitat sa precizez ca in tot acest timp am avut un contract de munca direct cu filiala din Paris, iar contractul de munca din tara nu a fost suspendat.

Va rog sa-mi dati un sfat, cei care au mai trecut prin aceasta situatie si daca ati avut voi castig de cauza

Va multumesc