avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Activitate mariacosmin

Activitate mariacosmin

Răspuns la discuția Divort cu minori
Va multumesc frumos!:)
Răspuns la discuția Divort cu minori
Stiu ca vor obtine un program de vizitare dar ei vor sa ia copilul o data pe luna vinerea de la 12 pala luni la 8 dimineata asta in conitiile in care copilul trebuie adus dintr o localitate in alta cu masina si luni are ore la scoala de la ora 8.Eu din acest motiv m am si certat cu ei..pentruca le am zis sa aduca copilul duminica seara sa aibe timp sa se spele sa se odihneasca si sa poata merge la scoala in mod normal dar ei nu vor sa inteleaga si insista cu acest program.Iar in vacanta de vara mi l cere o luna si jumatate asta in conditiile in care fostul sot nu are mai mult de 30 de zile de concediu.
Sunt despartita de 2 ani de sotul meu si am un copil in custodie cu hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila dar fara prgram de vizitare.Cu toate acestea fiind de buna credinta i am dat copilul tatalui ori de cate ori mi a cerut si am avut posibilitate.Tin sa mentionez ca copilul este luat in vizita la bunici si nicidecum in casa unde locuieste tatal acesta nefiind in stare sa aibe grija lui.Fostul sot are un salariu de 1200lei din care imi da mie 300 si mai are si cateva rate de platit si totusi acesta are bani sa ma dea pe mine in judecata pentru obtinerea custodiei comune.Ajutat si manipulat de parintii lui acesta incearca sa le faca acestora pe plac.Eu as vrea sa stiu dca pot sa ma apar singura fara avocat pentruca eu nu am bani de dat aiurea si daca pot sa ma opun programului cerut de tatal si bunicii copilului si daca pot face asta cum anume trebuie sa procedez.Va multumesc anticipat!