avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate Mihalca

Activitate Mihalca

Răspuns la discuția Reclamatie csa
Am consultat un avocat care mi-a sugerat sa astept pana se va solutiona problema intre vinovat si drumuri , pe urma sa ne indreptam impotriva celui care pierde procesul . Problema mea cea mai mare este , ca poate dura si 2 ani , timp in care masina mea se distruge .
Discuție Reclamatie csa
Buna ziua .
In data de 27.03.2013 , am fost implicat intr-un accident usor ,celalalt participant in trafic fiind vinovat pentru ca a intrat pe contrasens , lucru ce reiesa si procesul verbal intocmit de politie . A doua zi sa deschis dosar de dauna la Carpatica , cel vinovat de producerea accidentului fiind asigurat acolo . Dupa o saptamana , inspectorul de daune mi-a propus sa duc masina la un service agreat de ei . Am fost de accord . Dupa o luna cei de la service au trimis masina inapoi nereparata . Au spus ca ar trebui sa-mi dea dauna totala ( in urma impactului sa rupt un suport din blocul motorului - reparatia probabil presupune si schimbarea motorului ) . Nu sa intamplat nimic . Intre timp soferul vinovat de producerea accidentului a deschis proces impotriva celor de drumuri , motivand ca a pirdut controlul volanului din cauza poleiului de pe drum . Acum dupa mai bine de doua luni de la accident , eu nu stiu ce sa mai fac . Am nevoie de masina pentru ca transport cu ea muncitori . Am facut sesizare la csa , dar nu s-a intamplat nimic . Cei de la Carpatica spun ca trebuie sa asteptam pana ce se termina procesul . Ce pot sa fac de aici incolo ?