avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate adi_topor

Activitate adi_topor

In anul 2006 am dobandit prin licitatie un teren de 300 m concesionat am facut documentatia ptr contructia casei (am obtinut autorizatia de constructie) si in anul 2009 am inceput costructia casei ,nemai avand posibilitatea financiara de a termina casa am vandut-o altei persoane casa in momentul vanzari era nefinalizata .intre mine ca vanzator si cel care a cumparat am facut o chitanta de mana cu un martor ca eu iam vandut casa inceputa de mine si nefinalizata.terenul pe care este costruita casa este concesionat de la primarie .cel care a cumparat de la mine constructia inceputa de mine sete plecat din tara si nu a mai mers sa plateasca concesiunea .concesiunea si toate actele figurand tot pe numele meu CUM SA PROCEDEZ SA IL ACTIONEZ IN JUDECATA CA INSTANTA SA DE O HOTARARE CARE SA TINA LOC DE CONTRACT DE VANZARE CUMPARARE SI DE CE ACTE AM NEVOIE SAU DACA STIE ALTCINEVA CE POSIBILITATE EXISTA SA REZOLV INTR_UN FEL
va rog daca imi puteti spune de ce acte am nevoie si cum sa fac motivarea ptr instanta ptr ca nu am posibilitatea financiara sa pun un avocat daca aveam bani nu mai punea problema mea pe sait ma duceam sa consult un avocat dar nu am posibilitatea financiara va multumesc anticipat
si de ce acte am nevoie si cum sa fac motivarea la instanta
In contractul de concesiune scrie:"Dreptul de concesiune asupra terenului se transmite in caz de succesiune sau de instrainare a constructiei pentru realizarea careia a fost constituit.In aceleasi conditii se transmite si autorizatia de constructie''
nu poate nimeni sami dea si mie o solutie concreta la problema pe care o am?
va multumesc ptr raspunsuri
Si alta posibilitate sa scap de acesta problema care ar fi?
cunosc adresa el are domiciliul in romania am si o copie dupa actul lui de identitate dar cum sa procedez ce trebuie sa fac?
in anul 2006 am dobandit prin licitatie un teren de 300 m concesionat am facut documentatia ptr contructia casei (am obtinut autorizatia de constructie) si in anul 2009 am inceput costructia casei ,nemai avand posibilitatea financiara de a termina casa am vandut-o altei persoane casa in momentul vanzari era nefinalizata .intre mine ca vanzator si cel care a cumparat am facut o chitanta de mana cu un martor ca eu iam vandut casa inceputa de mine si nefinalizata.terenul pe care este costruita casa este concesionat de la primarie .cel care a cumparat de la mine constructia inceputa de mine sete plecat din tara si nu a mai mers sa plateasca concesiunea .concesiunea si toate actele figurand tot pe numele meu CUM SA PROCEDEZ SA IL ACTIONEZ IN JUDECATA CA INSTANTA SA DE O HOTARARE CARE SA TINA LOC DE CONTRACT DE VANZARE CUMPARARE SI DE CE ACTE AM NEVOIE