avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Activitate razvandeea

Activitate razvandeea

Răspuns la discuția Inselaciune si uz de fals
ba da bineinteles ca au fost probate de fetele de la amanet dar ironia sortii e ca ele nu erau nici decum din aur ci din inox si nu eram suflate erau placate si parerea mea ca ele nu auveau nici macar 1gr de aur in compozitia lor pt ca erau fff ieftine...imaginati-va ca un lant din acela cu pricina l-am luat la o valoare de vreo 60 ron si am luat pe el 3000.....{30 de mil)si nu am fost cu,carte de identitate am fost cu o copie de un buletin si aveam poza mea pe ea........si tot mi le-au acceptat...dar in fine greseala este greseala si pana la urma urmei intr o buna zi trebuia platita.....va multumesc frumos tuturor si o sa va tin la curent cu ce va urma.....sper sa fie bn......multumesc inca o data!
Răspuns la discuția Inselaciune si uz de fals
da...multumesc frumos!acum ramane de vazut oricum pana acum eram curat ca lacrima!
buna ziua...am si eu o poveste cam aiurea......am inselat 2 case de amanet cu o copie falsa si cu 2 lanturi si o bratara care erau suflate.....am incasat per total suma de 74 mil adica 7400 ron.....intre timp a intrat bineinteles si politia pe fir dupa care m-au luat la declaratie.in prima faza nu am recunoscut nimik,dar dupa ce mi-au dat filmarile..pana mea nu am avut de ales.....am recunoscut....am dat inapoi si prejudiciu...dupa care politistul care ma anchetat mi a promis ca imi da o amenda administrativa in val de vreo 1000ron,,,dar acum m-am trezit ca mi a trimis dosaru la procuroare dupa care mi l-a trimis in instanta....ce sanse am sa scap......nu stiu poate cu suspendare??????ajutati ma va rog!multumesc!