avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1815 soluții astăzi
Forum Activitate anadan8

Activitate anadan8

Buna seara!
Lucrez intr-o companie mare unde de ceva vreme desi am realizari foarte bune,(target depasit constant peste 100%, 110%120%...depinde de luna, cu atingerea tuturor sau majoritatii obiectifelor),dar de ceva vreme cred, ca ''am calcat'' pe cineva pe''coada '' pentru ca mi s-au dat sarcini in afara fisei dar pe care nu le pot refuza , am fost relocata, mi se cauta nod in papura , cea mai mica greseala este facuta capat de tara si sunt verificata la sange; toate aceste ultra verificari inducandu-mi o stare de stress care m-a dus la depresie, plang din orice.
Bine ca lucrez mai multe ore si oricum nu pot demontra pentru ca mi se spune sa nu o fac, sa plec acasa, dar nu am cum pentru ca nu am cum sa fac tot in orele pe care le doresc ei.
Mi s-a spus(desi avem ca obiectiv sa explicam clientilor si sa promovam produsele -) sa nu vorbesc decat ce sunt intrebata ca ma verifica pe camere - aceasta afirmatie a fost facuta de mai multe ori nu o data- mie imi suna usor a amenintare.( in acelasi timp imi insulta inteligenta pentru ca nu prea are cum). Nu cred ca politica de resurse mane a companiei ar apoba astfel de practici si nici nu cred ca este la curent cu asemenea strategii de managment a resurselor umane.
Ce ma sfatuiti sa fac?