avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Activitate opris1967

Activitate opris1967

Răspuns la discuția ajutoare salariati
Nu aveti ceva acte normative in acest sens eliberate de forurile tutelare,minister etc. ? Multumesc
Anul trecut aceste persoane beneficiau de asemenea bilete pe contributia sotiei sau a sotului ,anul acesta nimeni nu spune nimic . Va deranjez cu aceste intrebari deoarece am mers la acestia si mi s-a spus ca numai cei de la serviciul bugetar beneficiaza de aceste bilete ,in continuare sunt ca o casta inchisa ptr noi muritorii de rand ,nu spun nimic de care sa beneficiem si noi. Daca exista o hotarare ceva in acest sens va multumesc anticipat !!
Buna ziua si multumesc ! Va rog sa-mi spuneti daca de bilete de tratament pot beneficia si cei care nu mai au servici si nu au nici un venit in ultimile 12 luni .
Ma scuzati dar pe mine ma intereseaza clar , daca cei din sectorul privat care platesc la casa de asigurari si sanatate pot primi aceste bilete de tratament compensate ? ! Exista o lege in acest sens de diferentiere ,doar platesc si unii si altii !
Buna seara . Va rog sa-mi spuneti daca toti salariatii ce muncesc si in domeniul
privat si cei care lucreaza in domeniul public ,si care platesc CAS beneficiaza de bilete de tratament prin casa de pensii cu plata partiala functie de venit a biletului de tratament . Se face diferenta intre privat si public ?#-o