avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate anisicornel

Activitate anisicornel

va salut.probabil a vrut sa spuna ca nu am ce verifica.ma gandesc ,ca se refera la faptul ca voi merge in TARA sa verific personal daca se face vreo ancheta sau ceva de genul.
buna ziu.daca nu ma va baga in seama am sa fac public la toata masmedia si televiziunile din ROMANIA si cu ajutorul lor sant convins ca o sa se scoata la iveala toate hotiile care se fac.daca asta ar fi ultima solutie.va multumesc pentru sfat si va doresc o zi buna.chiar nu santeti singurul care mi-au zis acest lucru.cu respect.
buna ziua.ca sa intampin aceleasi probleme pe care le am cu firma respectiva?nu multumesci
buna ziua.am facut rezervare si merg in ROMANIA SA VERIFIC PERSONAL ACEASTA firma.va multumesc de sfat
buna ziua.nu vreau decat sa se faca dreptate si sa iasa cel care se face vinovat de producerea accidentului si implicit de moartea copilului meu.nu imi doresc altceva.doar adevarul si sa plateasca pentru ce sant invinuiti.cu respect
buna ziua.acel autocar este inmatriculat in ROMANIA cu numere de Bistrita Nasaud si apartine firmei ROSU TOUR.la expertiza efectuata in franta expertii au decsoperit o serie intreaga de defectiuni tehnice.cauciucuri resapate puse pe fata la directie,sistemul de franare,sistemul de aer conditionat,cutie de viteze.si culmea ca avea actele de ARR si ITP in regula acetea atestand cu aproape o luna inainte de producerea accidentului.de ce oare trebuie sa platim cu viata pentru lacomia unora?de ce a trebuit sa ne nenoroceasca pe viata si luandumi ceea ce aveam mai de pret(COPILUL).am pana in prezent 18 operatii in 3 spitale 16 in 2 spitale din franta si 2 in spitalul din Cluj napoca.mai am de facut inca 4 operatii intrun spital din Spania.cu ce am gresit noi ca am vrut doar sa petrecem vacanta alaturi de cei dragi?VA MULTUMESC..iar decesul copilului meu a survenit din actele de necropsie moarte naturala provocata de accident rutier
buna ziua.autocarul este inmatriculat in Romania cu nr de Bistrita Nasaud si apartine firmei ROSU TOUR.accidentul sa produs in sudul Frantei in apropiere de VIDAUBAN .autocarul era intro stare proasta.culmea ca avea toate actele in regula.iar cei de la CENTRUL NATIONAL DE EXPERTIZA SI STATISTICA DE LA PARIS au gasit o intrega lista de defectiuni tehnice.sistemul de franare,directie,cutie de viteze,sistemul de aer conditionat si mai ale cauza care a produs accidentul avea anvelope MICHELIN resapate si puse pe fata la directie.ce credeti dumneavostra?in ce tara se poate accepta cauciucuri resapate pe fata la directie?daca era pe tragator mai spuneam.se accepta unul exterior si unul interior pe punti
acel autocar a fost ridicat de la locul accidentului si dus pentru expertiza la CENTRUL NATIONAL DE EXPERTIZA SI STATISTICA DIN PARIS.sau facut expertize cu usile inchise deoarece vautocarul avea probleme serioase din punct de vedere tehnic.la sistemul de frane.cutie de vieteze,directie,sistemul de aer conditionat.mai curios faptul ca inainte de producerea accidentului avea toate actele in perfecta stare si dupa cum stiti aveti idee cum se face o revizie tehnica la noi in TARA.
eu am fost prezent acolo si am vazut cum sa petrecut accidentul.nu dnul Morar.ca asa a promis si guvernul Ponta ca va rezolva situatia si nu a facut nimik in privinta cercetarilor
buna ziua.dnul Morar in momentul accidentului fusese destituit din functie si pus altcineva din ordinul lui PONTA.ce stie dnul morar nu e comform realitatii.dupa producerea accidentului sa facut o ancheta la transportatorul care are sediul in Bistrita Nasaud si au fost schimbati din functie seful ARR si seful ITP.autocarul circula bcu anvelope MICHELIN resapate.mai ales ca sau pus aceste cauciucur pe fata la directie ceea ce este total interzis.in nici o tara din lume nu se accepta cauciucuri resapate puse pe directie.
doamne.am cautat pe internet si prea multe detalii nu sant.foarte putine din pacate.am facut contract cu aceasta firma si nu raspunde la telefon.ce sa fac?unde sa apelez?pentru ca in momentul de fata domiciliez in strainatate.(SPANIA)SA FAC PUBLIC LA TELEVIZIUNE?VA MULTUMESC