avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela33ina

Activitate mihaela33ina

Răspuns la discuția Divort si custodie comuna
deci ar fi mai bine sa renunt la divortul la notar si sa ma adresez direct in instanta.initial am vrut sa facem lucrul asta dar soacra mea s-a opus vehement.eu nu aveam cunostinte despre ce inseamna custodie comuna,dar banuiescca ea era destul de informata.ulterior am aflat ca nici domiciliul copilului nu il voi putea schimba fara acordul lui,iar in situatia data nu stiu cat timp vom reusi sa locuim sub acelasi acoperis fara sa perturbam linistea si psihicul copilului
Răspuns la discuția Divort si custodie comuna
multumesc pt raspuns.dar daca copilul spune cand il audiaza ca el nu vrea ca ea sa depinda de tatasau nu este deacordca tatal se se implice in educatia ei?pt ca sincer va spun de la un asemenea om nu prea ai ce invata decat cuvinte obsecene si cum sa consumi alcool
buna ziua..am nevoie de sfatul dv intr-o problema.in data de 4 iunie am depus la notar impreuna cu sotul meu o cerere de divort de comun acord.avem impreuna si un copil minor in varsta de 13 ani.custodia copilului a zis ca este comuna si ca tatal are contact permanent cu copilul.avem impreuna cumparata o garsoniera si am hotarat ca momentan domiciliul copilului sa ramana tot in aceasta garsoniera unde locuim toti 3.,din cauza faptului ca eu in acest moment nu am un loc de munca deci nu mi permit sa plec cu chirie.problema mea este ca sotul meu are un comportament agresiv in momentul in care consuma alcool insultandu-ma si adresand cuvinte obscene si umilitoare atat mie cat si fiicei noastre,iar pe mine ma si loveste uneori.cum as putea sa fac sa obtin custodia totala a copilului dupa pronuntarea divortuli la notar care are loc pe data de 5 iulie?sotul meu a inteles gresit si termenul de custodie comuna,motivand ca are dreptul de a pedepsi copilul ori de cate ori are el chef sau i se nazare cate ceva,sau ii interzice vizita copiluli la bunicii materni.audienta copilului nu a avut inca loc la notar dar copilului ii este teama sa vb deschis despre traumele suferite,deoarece este amenintata ca ii va face rau