avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1843 soluții astăzi
Forum Activitate dragosrazvan

Activitate dragosrazvan

Răspuns la discuția Frauda cu buletinul
Pentru ca nu sunt obisnuit cu astfel de situatii nu am avut niciodata in viata mea legatura cu politia si nici nu vreau sa am
Răspuns la discuția Frauda cu buletinul
GermanAlex aceasta discutie exista deoarece el ma sunat si mi-a zis nu poti sa scoti bani ca trimite mama si nu stiu ce ca eu nu am buletinu .. oricum acum sunt putin mai calm problema era de socul pe care il aveau parinti mei :D
Răspuns la discuția Frauda cu buletinul
pai sa stiti ca sunt destul de speriat , chestia asta mi-a dat viata peste cap .. :(
Răspuns la discuția Frauda cu buletinul
Adica convorbirea mea telefonica cu el numai exista in momentul de fata ?
Răspuns la discuția Frauda cu buletinul
Multumesc foarte mult de raspuns dar proba telefonica ar fi una foarte importanta nu ?
Răspuns la discuția Frauda cu buletinul
Deci am scos o singura data bani acuma 2 luni , am vorbit cu un avocat (care imi este cunoscut) momentan el numai este in localitate , este destul de ocupat si din aceasta cauza am vorbit doar la telefon si iam zis ce sa intamplat si mi-a zis ca eu nu pot pati nimic dar daca e sa se intample o sa trebuiasca sa merg sa dau declaratii si toate cele ..suma este de 12000 RON si multumesc tuturor pentru raspunsuri m-am mai linistit.

Si vreau sa va mai intreb ceva convorbirile mele telefonice sunt inregistrate adica convorbirea telefonica dintre mine si el cand ma roaga sa scot aceasta suma pe care el mi-a spus ca a trimiso mama lui ar putea fi o dovada pentru a ma apara :D

Nu stiu cu siguranta ca provin din comiterea de infractiuni am doar o banuiala destul de mare ..daca ati citit mesajele mele anterioare el a spus ca voi primi bani de la mama lui si cand am ajuns acolo mi-a spus ca ii trimite un unchi dealui ceea ce mi-a trezit suspiciuni
Răspuns la discuția Frauda cu buletinul
Am scos acum vreo 2 luni si jumatate dar asi vrea sa stiu ce fel ma pot apara in caz de se intampla ceva :d multumesc mult pentru profesionalism tarzan2012
Răspuns la discuția Frauda cu buletinul
pai asta am zis si eu sper sa nu cad in vreo cursa sa se fi folosit de mine , am inceput sa il evit pe acel prieten de vreo luna problema e ca , nu stiu ce sa fac in caz ca ar veni politia la mine daca ar conta ca am mai scos odata bani pentru mama lui si ca nu stiam nimic in caz ca ar fi ceva necurat .. @tarzan2012 de aceasta data a fost vorba de o suma mai mare si de asta am dubii el mi-a spus ca , are nevoie pentru asi renova casa de la tara

PS:Asi vrea sa stiu daca mai exista persoana care sau confruntat cu aceeasi problema sau daca exista si alte topicuri cu acest gen de care stiti :D
Răspuns la discuția Frauda cu buletinul
Deci domnule nu aveau cum sa fie pusi bani pe numele meu de dinainte .. el ma sunat si mi-a spus daca pot sa il ajut eu iam zis ca da iam zis numele meu complet si dupa a pus banii in jur de 2-3 ore am mers sa scoatem banii :d
Răspuns la discuția Frauda cu buletinul
Deci dumneavoastra nu intelegeti prima oara am scos de la mama lui suma de 200 de euro de la Cecbank el am o anumita suspiciune din cauza ca am ratras banii de la o persoana de sex masculin , vad ca dumneavoastra ma credeti vinovat fara sa ma cunoasteti si daor din 2-3 mesaje eu am cerut aici ajutorul dar cred ca am facut o greseala .. sunt o persoana normala merg la faculatate si nu am avut niciodata treaba cu politia nu am nici o amenda macar