avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate roxana_15

Activitate roxana_15

Răspuns la discuția Obtinere custodie copil
nu are un job stabil.el nu este din bucuresti este din provincie.a venit destul de rar la copil si nu pot spune k ma ajutat prea mult in cresterea ei.de cand sa nascut nu ia dat o lingura de mancare,nu ia schimbat nici un pampers,nu a stat nici 5 min singur cu ea.nu a fost violent decat cu mine,cea mica a asistat la nenumarate certuri pe un ton foarte ridicat dintre noi.dispare cu lunile si cand i si aminteste de noi vine doar cu o ciocolata la ea.ce ma determinat sa ma gandesc la un proces de custodie este faptul k de cateva luni bune nu a mai vizitat-o si de curand a inceput sa ma jigneasca si sa ma hartuiasca in parcul in care vin cu cea mica,in cartierul meu si nu mai suport gandul de a sta in teroare uitandu-ma peste umar mereu cand ies din casa.ma amenintat k ma omoara si k o sa o ia pe cea mica si nu o sa o mai vad niciodata.nu am incredere sa o las cu el nici 2 minute de mai mult nici nu pot vb.
Răspuns la discuția Obtinere custodie copil
am martori care pot confirma violenta si agresivitatea lui
buna ziua.sunt o mama singura care ar vrea sa inceapa un proces pentru obtinerea custodiei fetitei mele in varsta de 3 anisori.este trecuta pe numele fostului meu concubin.el a parasit locuinta in care stateam cand fetita avea 4 luni.de atunci a dat dovada de lipsa de interes in cresterea ei.este un barbat alcolic care provine dintr-o familie dezorganizata.vreau sa stiu care sunt sansele de castig al procesului.as dori sa nu aiba dreptul de a o lua la el si sa nu o poata vizita decat in prezenta mea.va multumesc.