avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1932 soluții astăzi
Forum Activitate aleligi

Activitate aleligi

Răspuns la discuția Impozit pentru vanzare imobil
pai cumparatorul a dat in instanta si nu a rezolvat nimic ca a pierdut cu cei de la cartea funciara,si tot asa a zis si el ca pana nu e platit la finante nu se poate intabula,am sa il contactez pe executor sa vad ce este de facut,si pentru moment am sa depun o contestatie ca am dreptul in termen de 30 zile ca sa am timp sa vad ce pot sa rezolv,si banca a vandut apartamentul la jumatate de pret fata de cat lau evaluat si acuma tot eu sa mai platesc,sper sa pot rezolva ceva,ati mai avut asa cazuri?daca stiti cum au rezolvat puteti sa imi spuneti si mie.Multumesc
Răspuns la discuția Impozit pentru vanzare imobil
Ok,am sa incerc ,sper sa reusesc.Multumesc
Răspuns la discuția Impozit pentru vanzare imobil
da dar eu am pierdut tot si nu am avut nici un venit din vanzarea apartamentului,de ce nu plateste banca ca ea la vandut ,chiar nu pot sa fac nimic in aceasta privinta pentru ca nu am de unde sa scot acei bani nu exista nici o cale?si daca nu am cum sa platesc ce poate sa se intample?.Multumesc
Buna Ziua,am si eu o problema,am pierdut apartamentul la banca ,iar banca la vandut la licitatie,acuma dupa un an ne-a venit sa platim la finante 2000 de lei pentru vanzarea apartamentului,ce putem face daca stie cineva sa ma ajute,la finante ne-a spus ca asa este legea si ca persoana care a cumparat apartamentul nu poate sa il intabuleze pana nu platim si sa ii spunem persoanei respective sa il plateasca el.Este asa o lege daca banca iti ia apartamentul cu care ai girat un credit si il vinde acel impozit trebuie platit de noi?