avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Activitate oana_331980

Activitate oana_331980

Răspuns la discuția Control medicina muncii
Va multumesc mult pentru raspuns!
Răspuns la discuția Control medicina muncii
Mai precizez ca respectivul diagnostic nu este contagios, nu pune in pericol viitorii colegi, nu influenteaza cu nimic calitatea muncii pe care o voi desfasura si nu am nevoie de conditii speciale de lucru din cauza respectivului diagnostic
Buna ziua,

urmeaza sa ma angajez la un nou angajator si urmeaza sa fac controlul de medicina muncii.
Starea mea de sanatate permite fara probleme efectuarea muncii pe care o voi efectua. Dar istoricul meu medical cuprinde un diagnostic pe care nu vreau sa il comunic angajatorului in acest moment. Diagnostic care, repet, nu ma afecteaza cu nimic in desfasurarea muncii mele.

Va rog sa imi spuneti ce comunica doctorul de medicina muncii angajatorului.Comunica doar daca sunt sau nu apta de munca sau da si detalii privind istoricul meu medical?
Multumesc
Buna ziua,

am fost azi la Casa de Pensii Bucuresti pentru a imi ridica stagiul de cotizare (necesar pentru obtinerea stimulentului de insertie la munca, dupa ce am fost 10 luni in concediu de ingrijire copil).
Pe aceasta adeverinta ce contine stagiul de cotizare apar corect toate veniturile mele obtinute de cand m-am angajat (in august 2003). Problema este ca in tabel coloana ''cuantum prestatii asig.sociale'' este in mare parte goala. Adica nu e completata cu nici o cifra.
In acesti 10 ani am schimbat 3 angajatori - la primii doi nu apare nici o suma in coloana ''cuantum prestatii asig, sociale'' iar la angajatorul actual apare completata sporadic, aparent fara nici o logica (ex: in martie si aprilie 2012 nu apare nimic, apare o suma in mai 2012 si iar nici o suma in iunie 2012)

Precizez ca in tot acest interval am lucrat cu contract de munca, full time. Si ca prima coloana, cea continand veniturile, este corecta si completa in toti cei 10 ni.

Va rog sa imi spuneti daca este o problema si cum o pot rezolva. Banuiesc ca e o problema generala atata timp cat apare coloana completata total aleator.

Va multumesc