avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Activitate krisz09

Activitate krisz09

buna ziua azi am primit smsul urmator contractul incheiat cu banca respectiva a fost declarat eligibil pentru demararea procedurii juridice. sunati astazi la nr tel dat . si scria numele avocatului. ce sa inteleg din asta???
mai am o mica intrebare daca doamne fereste fac popriri primesc instiintare inainte deci daca dosarul la executor intre timp nu pot plati ca sa nu faca poprire? deci executorul negociaza sau nu ?
:(( sunt disperat ce sa fac atuncea ?? de unde pot ninteresa cand am platit ultima oara??? de lka ei sigur nuuu a vorbit doamna foarte jignitor si a spus ca e distractiv pentru mine acest lucru??:)
:) multumesc acum am cautat cardul si expira in 04 anul 2010 si anii acestia de cand ma suna am platit 100ron ori in 2011sau 2012 nu imi amintesc asa pot executa bunurile sau poprire putea sa faca????
acum amintesc ca odata am platit 100 ron si dupa aceea nimic dar cred ca am platit in 2011 sau 2012 cele 100ron altceva nuu
sincer nu imi amintesc de cand nu am platit dar vreo 3 ani sigur ca nu era un card de credit in valoare de 3500 ron si acum trebuie sa platesc 7000 spun ei dar de mult nu am primit nici o instiintare
buna ziua pentru toti
problema este urmatoare in 2008 am facut un contract credit de 3500ron si am platit cateva timp dupa urma nu am mai platit. am fost sunata de o societate de recuperare de mai multe ori ori un angajat ori un consultant juridic a sunat si azi a sunat spun ei ultima oara ca daca azi pana 5 nu platesc macar 500ron ea personal duce dosarul meu la executor care o sa vina la mine si o executa silit bonurile sau face poprire la salariu cel putin 350ron . o sa fiu sincer eu azi nu am de unde sa platesc 500 din salariul 900 si a spus doamna ca daca platesc factura la lumina atunci sa fac si rost de bani la asta. CE sa fac???? sunt ingrijorata:((
deci am inteles din aceatea ca mai intai ei pot face popriri si dupa aceea executa silit am si loc de munca
multumesc raspunsul in mod legal trebiue sa primesc prin posta notificare nu? acum ei spun ca trebuie sa platesc 7000ron deci suma sa dublat si ma tot suna dar cred ca prima modalitate a fi pentru ei poprirea nu? am speriat:(
buna ziua am facut un contract de credit la o banca 3500 ron acum sunt sunat de 2ani de o firma de recuperare si azi am primit un sms ca maine vine un agent executor a mine si sa comunic ora dar prin posta nu am primit notificare va rog ajutati sunt disperat se poate asa ceva????multumesc