avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1190 soluții astăzi
Forum Activitate camilia77

Activitate camilia77

halba de bere i s a spart practic in cap,a fost lovit vicleneste pe la spate cu toata forta si rautatea acumulata in el,un om de vreo 1.90 si 120kg.a fugit de la locul faptei vazand.vi ca i tasneste sangele din toate partile din cap.este mare noroc ca mai este in viata si sper ca justitia sa fie dura cu oamenii rai,perversi...mi e si frica sa ma intorc acasa stiind ca aceasta namila e inca libera pe strazi
multumesc ptr raspuns .s a aflat numele agresorului.m ar interesa daca avem nevoie de un avocat,daca putem cere daune morale si materiale.politia ne a sfatuit plangerea penala s o facem atunci cand va fi gata certificatul medico legal.martorii,ce sa spun,am presimtirea urata ca nu vor sa depuna declaratii sau sa se implice.am incredere in justitie,sper ca vinovatul sa plateasca.oare trebuie anuntata si ambasada italiana din bucuresti?
buna ziua,in eforie nord pritenul meu de origine italiana s a dus intr un bar sa vb cu cineva.cat a stat acolo a fost provocat si injurat de anumiti clienti in stare de ebrietate.unul mai aparte chiar nervos ca ce cauta in acel bar si tipa sa plece la el in italia,a plecat afara iar la o ora cand s a intors in bar i a dat pe la spate o halba de bere in cap,apoi a disparut.prietenul meu a fost de urgenta la spital,plaga rana deschisa,7 copci iar medicii au spus ca la 2 cm era arcada unde lovitura putea fii fatala.asteptam raspunsul medicului legist,plangere penala.ce credeti ca se va intampla in acest caz?asteptam sfaturi