avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Activitate Shogun72

Activitate Shogun72

Răspuns la discuția Litigii munca
Iunie 2013- noiembrie 2014. 700 net
Răspuns la discuția Litigii munca
El mi-a dat salariile pe toata perioada, 1 si 5 luni, la fel. Toate sunt 700. Este normal?
Răspuns la discuția Litigii munca
Eu am trimis o solicitare cu contul si ca nu doresc reintegrarea. Nu este normal ca am incetat c im?
Răspuns la discuția Litigii munca

Solutia pe scurt: Admite în parte acţiunea. Anulează decizia nr. ..... emisă de pârâtă. Dispune reintegrarea reclamantului în funcţia deţinută anterior concedierii. Obligă pârâta la plata unei despăgubiri egale cu salariile indexate, majorate şi reactualizate şi cu celelalte drepturi de care ar fi beneficiat reclamantul de la data concedierii până la reintegrarea efectivă. Respinge acţiunea sub celelalte aspecte ca neîntemeiată. Cu apel în 10 de zile de la comunicare, care se depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VIII-a Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale. Pronunţată în şedinţă publică, azi
Răspuns la discuția Litigii munca
Pai, nu scrie clar in hot. cu toate drepturile de care ar fi beneficiat? Trebuie sa scrie expres si concediu? Si nu trebuie sa calculeze si indicele de inflatie conf. art 296/4 lit k c. fiscal? Ce trebuie sa fac daca nu vrea sa plateasca c.o. Mentionez ca salariile le-am primit, dar nu indexate, majorate s.a.m.d. Personal am facut o cerere angajatorului precum sa calculeze si c.o. Acesta a spus, telefonic nu scris, ca nu scrie in hotarare despre c.odihna.
Răspuns la discuția Litigii munca
Sporul de noapte se adauga?
Răspuns la discuția Litigii munca
Ce trebuie sa fac acum cand angajatorul nu a facut apel? Avocatul lui a spus ca imi trimite cererea de reintegrare cu suma salariilor, dar a trecut cateva zile si nu am primit nimic. Trebuie sa ma duc la tribunal sa iau ceva ca sa demonstrez ca a ramas definitiva si apoi sa trimit la firma o cerere? Multumesc!
Răspuns la discuția Litigii munca
Între timp am primit redactarea hotărâri (21.11.2014). Întrebare, cum calculez cele 10 zile pt apel? Deasemenea cum aflu daca angajatorul face sau nu face apel? Si daca nu face ce trebuie sa fac?Mulțumesc!
Răspuns la discuția Litigii munca
Mulțumesc, dar pana îmi eliberează certificatul de grefa poate primesc redactarea hotărâri.
Răspuns la discuția Litigii munca
Încă nu am primit redactarea hotărâri. Ma gândeam sa vorbesc cu angajatorul, dar nu știu cum sa procedez. Sa-l sun ori sa-i trimit un email pt o întâlnirea. Ce ma sfătuiți?