avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Activitate cbarbu16

Activitate cbarbu16

Multumesc pentru raspuns.
Totusi politia de ce m-a incadrat la circulatie pe drum public? Eu nu am vrut sa parasesc incinta. Este o societate de agroturism care apartine primariei orasului.
Din cate am inteles este proprietate privata dar este deschisa publicului. Semnul de interzis este doar pentru autoturisme.
Buna ziua.
De acum ceva timp am fost implicat intr-o tamponare pe o proprietate privata, eu fiind sub influenta bauturilor alcoolice, 1.7 respectiv 1.5 mg alcool in sange.
Datorita neintelegerii sumei de bani cerute de pagubit, acesta a chemat politia.
Accidentul a avut loc pe o alee de acces spre o cabana facuta din ciment si 2-2.5 m latime.
Tamponarea a avut loc in incinta SC..SRL apartinand orasului. La intrare in incinta se afla o bariera cu semnul (-) interzis. Eu am inchiriat o cabana avand acces in incinta.
Intre timp am stins toate neintelegerile cu pagubitul si m-am achitat fata de el. Victime nu au fost.
Acum eu sunt cercetat penal art. 87.
Intrebarea mea este daca la aceasta alcolemie mai are rost sa-mi iau avocat si daca acea alee se incadreaza la drumuri publice.
Mentionez ca mi-am recunoscut in totalitate vina in fata politie si la fel voi face si in fata procurorului.
Stima.