avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Activitate cipiadam

Activitate cipiadam

Răspuns la discuția Furt calificat sau furt
deci sansele sunt destul de mari sa primeasca pedeapsa cu executare.cineva a zis ca nu conteaza daca ajunge la o intelegere cu socrusu(adica sa i restituie ce a furat),furtul ramane furt chiar daca ei se inteleg??
va salut.am si eu un prieten care a facut o tampenie si akum nu stie ce il asteapta.sa va lamuresc putin....el are aproape 40 de ani si cazierul lui este curat nu a facut nimic rau (penal)niciodata. sa casatorit cu o fata mai mica ca el cu vreo 10 ani si impreuna au o fetita,amandoi au locuit la fata acasa adica la socrii lui,el a investit multi bani in casa socrului...dupa 4,5 ani de casnicie a venit divortul si el a fost dat afara din casa fara sa mai primeasca nimic...ce vreau sa va spun e ca el nu are decat 4 clase facute si multe chestii nu stie...din ce am inteles eu e ca a fost pacalit sa semneze ceva el nestiind sa citeasca a semnat actele de divort si ceva in legatura cu partaju plus ca fetita lui sa poata pleca din tara....partea proasta este ca anu trecut in iarna a vrut sa si faca dreptate si a intrat in casa socrilor si a luat (furat) cate ceva,a fost el cu inca o persoana pe timp de noapte..cam atatea informatii,ideea e ca in 18,19septembrie are primu proces.cat e de grava situatia?eu vreau sal ajut macar cu informatii e clar ca i trebuie avocat. Conteaza faptu ca nu are nimic pe cazier?? sau la furt nu se ia in considerare.va multumesc si sper sa primesc niste sfaturi bune cu care sa l ajut.numa bine