avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1762 soluții astăzi
Forum Activitate malina1

Activitate malina1

Răspuns la discuția Partaj, succesiune
multumesc pentru raspunsuri nu va m-ai deranjez cu stima si respect am crezut ca gasesc o persoana care ma poate andruma ce sa fac ca eu nu anteleg nimic din acea sentinta am trecut prin multe an viata as vrea sa se termine odata sper din suflet ca nu v-am suparat cu antrebarile mele
Răspuns la discuția Partaj, succesiune
eu nu m-ai anteleg an activul succesoral a intrat o masina ford care a fost evaluata la 26400lei pe care am cumparat-o amandoi masini de gaurit firez si alte scule pe care sa pus o suma la apreciere an valoare de 6750lei si mani avuti an banca 22320lei pe care eu i-am scos si am facut anmormantarea cavoul si parastasele si un drept de creanta an valoare de 15750 reprezentand contravaloarea anbunatatirilor si a rezultat valoarea masei succesorale an valoare de 4160250lei si cu dreptu de creanta de 15750lei a rezultatsuma de 573525lei din care lor le revine 38235lei adica 2/3 lor
Răspuns la discuția Partaj, succesiune
am avut avocat credeti-ma ca nu m-ai stiu ce sa cred an masa succesorala se trec bunurile comune ale sotilor sau doar a celui decedat daca puteti sa-mi spuneti?
Răspuns la discuția Partaj, succesiune
va rog daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns pot cere pe recurs sa li se atribuie lor bunurile din masa succesorala masina si sculele si suma care ramane pana la sulta care ramane sa le dau tot lucruri din casa eu nu am de unde sa le dau bani va rog ajutati-ma cu un raspuns
Răspuns la discuția Partaj, succesiune
eu am facut recurs am dus toate chitantele facturi tot dar din pacate nimeni nu ma ascultat as avea vreo sansa sa castig an recurs nu m-ai stiu ce sa fac
Răspuns la discuția Partaj, succesiune
an masa succesorala a intrat o masina ford mondeo evaluata la 26400 care am cumparat-o cu sotu anpreuna niste masini de gaurit firez electric hrupe pentru filetat tevi si burghie pentru gaurit beton care a fost an suma de 6750 acestea sa pus pretu spus de socri suma de 22320 au fost bani pe care i-am avut anpreuna cu sotu la bancadar acesti bani eu i-am scos pentru a face anmormantarea monumentu funerar si pomenirile un drept de creanta anvaloare de 15750 ce reprezinta anbunatatirile la imobil din pasivul succesoral mi sa scazut jumatate din bani cheltuiti deoarece cripta este de doua locuri vreau sa mentionez ca eu am facut toate cheltuielile de anmormantare si monumentu funerar din bani avuti la banca anpreuna cu sotu ma m-ai oblia ca din bani proveniti ca ajutor de anmormantare de la casa de pensi sa-i anpart cu ei plus suma de 2000de lei pe care i-am primit de la firma sotului ca ajutor eu am facut recurs va rog sa-mi spuneti ce sanse am pe recurs va multumesc
Răspuns la discuția Partaj, succesiune
eu am crezut ca se anparte jumatate jumatate si din jumatatea sotului ca sotie supravietuitoare am un sfert
Răspuns la discuția Partaj, succesiune
instanta hunedoara a dat sentinta ca valoarea masei succesorale este an valoare de 41602lei iar a dreptului de creanta de 15750lei si leau dat reclamantilor o cota de 2/3 au dispus starea de indiviziune prin atribuirea tuturor bunurilor si a dreptului de creanta an lotul paratei care pentru egalizare sunt obligata la plata sultei an valoare de 38235lei deci ei au o cota m-ai mare decat mine este corect facut anparteala multumesc mult
buna ziua as vrea sa stiu si eu ca sotie supravietuitoare care vine la partaj cu fosti socri si frati celui decedat cat culeg fiecare din partaj multumesc
Răspuns la discuția Executare silita - imobiliara
va multumesc din suflet pentru raspuns