avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Activitate Florin888

Activitate Florin888

Alte solutii ? Daca imi iau un avocat .. sunt sanse sa scap cu o amenda administrativa si fara sa-mi anuleze permisu?
Cu suspendare mi se pare prea extrem. Altii au omorat si oameni si au luat cu suspendare :))
Buna ziua .
In urma cu un an jumate aproape doi ani am fost prins conducand fara permis intr-un sat in provincie . Acum mi-a venit citatie pt chemare in judecata. A fost prima abatare, tocmai cumparasem masina si nu m-am putut abtine sa nu conduc un pic prin sat . Facusem scoala de soferi dar expirase .. Procurorul mi-a cerut dovada ca am facut scoala. Intre timp scoala se desfiintase si au spus ca nu mai au documentele necesare si ca nu-mi pot da o adeverinta sau ceva de genu. Am fost si la sediul politiei unde am sustinut examenul de sala, acolo mi s-a spus ca nu mi se poate da nimic in care sa constate faptul ca am sustinut examenul. Timpul a trecut, nu am mai fost contactat de procuror , eu am facut alta scoala . si tocmai am sustinut examenul de conducere fiind admis . Am luat permisul de conducere dupa 2 saptamani de cand am primit citatia.
Va rog sa imi spuneti ce se pote intampla , ce as putea sa fac in legatura cu asta . Sincer nu stiu nimic in legatura cu judecata cum merg lucrurile ce trebuie sa fac .
Va multumesc