avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Activitate tudu_dora

Activitate tudu_dora

Răspuns la discuția Impozit auto
pai d le bobman m am interesat si nu apare ca fiind inscrisa pe rol nu a avut nevoie de declaratie de la fisc pt nr rosii....
si totusi stau si ma intreb eu stiu ca pt a radia o masina trebuie sa prezinti actele masinii si numerele negre(cel putin asaa am procedat in Italia).ce numere tre sa dau ca sa o radiez in romania daca ea nu apare nicaieri inmatriculata?
si inca o problema pt teren care apare deja in inregistrat in romania platesc fara probleme impozit e Absolut normal,dar pt o masina care nici nu apare in registre statului roman de ce sa platesc?
Răspuns la discuția Impozit auto
pai nu am inmatriculat o nicidata....apare doar ca prorietate
si ca sa intru in detaliu nu am putut sa o inscriu din cauza taxei f mari de inmatriculare,care pe atunci era in jur de 3 4 000 euro apoi a ajuns la vreo 10 000 si acum e in jur de 1000.mai are un pic si intra ca masina de epoca.
de se platesc impozite pt un auto care nu este inamatriculata?
nu are numere negre romanesti nu figureaza la politie dar taxe se platesc?
Discuție Impozit auto
buna ziua.am o problema f mare.acum 5 ani am adus in Romania masina pe care o detineam in Italia dupa ce acolo am radiat o.aici am incercat sa o inmatriculez deci am luat un rand de numere rosii, dar dupa o serie de probleme nu am reusit sa o inscriu.
acum am incercat sa o vand si persoana interesata imi cere o foaie fiscala sau ceva de genul,
Am mers la primarie si mi se spune ca trebuie sa platesc impozit din data de cand a luat numere rosii
.Dar cum este posibil sa platesti impozit pe o masina pe care nu ai folosito niciodata pe drumurile Romaniei.este proprietate personala nu am cumparat o.
Dar daca eu intre timp duceam masina din nou in Italia pe platforma si acum o aduceam din nou pt vanzare,tot trebuia sa platesc impozit de acum 5 ani si pana acum?
nu mi se pare corect sa platesc impozit pe aceasta masina fara ca ea sa fi fost inmatriculata vreodata in Romania.