avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 344 soluții astăzi
Forum Activitate gabi_romanul1969

Activitate gabi_romanul1969

Mi s-a ridicat autovehiculul dintr-o zona in care exista indicatorul oprirea interzisa pentru a -mi imbarca sotia dintr-un magazin apropiat .Am stationat la ora 16.22 si la la 16.25 autovehiculul nu mai era in locul in care oprisem.Am presupus ca autovehiculul a fost ridicat de cei de la administratia locala si m-am deplasat acolo.Am explicat agentului de la politia locala situatia ,inclusiv personalului de la administratia parcului auto si nu mi s-a dat autovehiculul decat dupa 3 ore de asteptare si plata impusa cu ridicarea autovehiculului .Mi s-a eliberat doar procesul verbal de predare -primire autovehicul si bonul fiscal fara a mi se inmana si procesul verbal constatator privitor la ridicarea autovehiculului .
Mi s-a motivat faptul ca constatarea a fost facuta de un alt agent care nu mai este la serviciu.Am solicitat sa fie sunat sau sa-l sun eu si sa cer explicatii .Refuz total ..Doresc sa fac contestatie , dar nu am ce sa contest .
Mai mult la ridicarea masinii am constatat ca aceasta avea avarii.De asemeni am solicitat explicatii agentului respectiv punerea la dispozitie a unor fotografii efectuate in momentul ridicarii ,explicatii pe care nu le-am primit .Totusi pe procesul verbal am relatat avariile masinii.
Ce pot sa fac ?Cum pot contest ceva ce nu mi s-a pus la dispozitie.Mi s-a spus ca procesul verbal il voi primi intr-un termen de 15 zile .In acest caz nu pot face contestatie ,intrucat sunt plecat in starinatate .
Va rugam sa ne raspundeti ,in cat timp poate fi pusa in aplicare o Hotarare a Consliului Local ,din momentul adoptarii ei in sedinta?
Ce se intampla in situatia in care hotararea , a fost pusa in aplicare inainte de a fi redactata si transmisa directiilor si serviciilor direct implicate ?