avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1020 soluții astăzi
Forum Activitate mihaigabi123

Activitate mihaigabi123

Răspuns la discuția Bani blocati sau bani disparuti?
beneficiarul in cazul de fata sunt tot eu pe un site de poker... am depus suma pe site-ul respectiv, am primit-o pe site cateva secunde mai tarziu (am efectuat o singura depunere, am verificat extrasul de cont de 10 ori, nu am mai efectuat alte tranzactii)... stiu ca nu mi-au luat banii direct si mi i-au pus la sume blocate intai ,am inteles conceptul, ceea ce nu-i in regula e ca banii i-am primit pe site la cateva secunde dupa deci tranzactia se efectuase, insa dupa 5-6 zile cand mi-a aparut tranzactia si pe extras nu a disparut de la sume blocate si mi-a luat si suma pe care o mai aveam in cont, fara sa am vreo restanta.

ps: nu aveam destui bani in cont sa fac doua depuneri din greseala
Răspuns la discuția Bani blocati sau bani disparuti?
deci... -am avut o suma de X+Y in cont
-am facut o plata de X catre cineva si mi-a ramas Y in cont
-plata de X nu mi-a aparut pe extrasul de cont in ziua respectiva, mi-a aparut la sume blocate, beneficiarul a primit suma
-dupa vreo 5-6 zile mi-a aparut tranzactia pe extrasul de cont, insa nu a disparut de la sume blocate si mi-au disparut si Y din cont
Imi puteti spune va rog ce se intampla cu sumele blocate dintr-un cont bancar la inchiderea acestuia?
Am efectuat o tranzactie la sfarsitul lunii iulie, mi-au blocat suma, tranzactia a avut loc pe 5 august insa suma a ramas in continuare blocata si mi-au disparut si banii din cont ( in soldul contabil final imi arata suma, dar soldul disponibil e 0,00 RON).Am incercat sa vorbesc cu cei de la asistenta de la banca respectiva, mi-au zis ca nu mai am bani in cont si atat. Voi trece zilele acestea pe la un sediu al bancii. Daca voi primi aceleasi raspunsuri ce as putea face in situatia aceasta?