avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1415 soluții astăzi
Forum Activitate gigibosu33

Activitate gigibosu33

va multumesc pt raspuns dar au mai fost locatari care au facut sesizare la primarie si li sa raspuns simplu dna administrator are relatii si no sa o controleze nimeni asa ca pt noi cel mai simplu ar fi sa o demitem cred.

multumesc.problema este ca in bloc locuiesc mai mult batrani care nu prea stiu si nu prea se implica.toata lumea e nemultumita dar nimeni nu face nik.e vroiam sa strang semnaturi de la toti locatarii care vor alt administrator si sa ma duc la primarie sa angajam altul de acolo si apoi sa ne alegem un presedinte si o comisie pe care sa o cunoastem ca pana acum nu am stiut cine si daca este vreo comisie in acest bloc .
la asociatia noastra de proprietari avem o administratora de la primarie iar presedintele este din bloc.dar nu vor sa ne spuna cine face parte din comitet si cine sunt cenzorii.listele de intretinere nu sunt semnate doar stampilate.presedintele in loc sa tina cu locatarii tine cu administratora.in toamna nea oprit apa celda si caldura pt ca sunt datorii dar avem dat la toate facturile pt ca administratora a recunoscut ca ea plateste fac o dat la 3 luni.nu afiseaza nici o evidenta cu cleltuielile pe fiecare luna.as vrea sa imi spuneti ce trebuie sa facem ca sa ii demitem atat pe administratora cat si pe presedinte.va rog sami spuneti trebuie facuta o cerere la primarie semnata de locatari?