avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1130 soluții astăzi
Forum Activitate mtvteo

Activitate mtvteo

vreau sa cumpar o masina din ITALIA.sa o aduc pe platforma.ce acte trebuie facute la cumparare si cam cat costa.stiu ca daca vrei sa vi cu ea pe roti iti trebuie nr de :carton:ceva de genul asta,asigurare,etc.
luni 06-01-2014 am avut cursa de la craiova la roma,din cauza cetii cursa a fost mutata de pe aeroprtul din bucuresti .ora programata pentru decolare era 18.30 insa acest lucru s-a efectuat la ora 02.30 in data de 07-01-2014 adica 8(opt) ore intarziere.am inteles ca in acest timp calatorii au neste drepturi ,trebuie asigurata o asistenta.un telefon,un fax,apa ,mancare,etc.pt mine roma era doar o escala aveam cursa de la roma la olbia(sardinia)la ora 21,20.bilet la care era deja efectuat check-in.nu mi-a fost asigurata o legatura cu compania meridiana pt a reusi sa imi schimb biletul pt o data urmatoare.am fost nevoit sa imi cumpar un alt bilet din aeroprtul de la roma pt prima cursa spre olbia.sunt total dezamagit de comportamentul CARPATAIR,carora le-am trimis de 4 zile un mail ,dar se pare ca nu au bunavointa sa raspunda sub nici0 forma.va intreb ce drepturi am ,cui sa ma adresez,daca am dreptul la despagubire?
Răspuns la discuția Credit neplatit
in decembrie 2008,iar executarea silita vad ca este in 2012.
Răspuns la discuția Credit neplatit
nu am primit,citatii,somatii,instintari.nu am nimic pe numele meu,venituri legale.care sunt pasii
Răspuns la discuția Credit neplatit
ups.am gasit pe www.portal.just.ro un dosar pe numele meu cu o executare silita Irevocabilă. Pronunţată la data 03.10.2012.
Răspuns la discuția Credit neplatit
este vorba de banca carpatica.nu prea ma intereseaza ca nu mai pot lua credite.cum pot afla daca este un dosar inchis,este posibil sa fac rost de aceasta informatie fara sa merg personal la banca,exista vre0 metoda online
Discuție Credit neplatit
am un credit neplatit de 8 ani.am luat vreo 40 mil si am platit cam 1 an.era un credit pe 3 ani de zile.am primit citatii 1 an 2 dupa ce nu am mai platit,dar de vreo 6 ani nimic.nu am bunuri pe numele meu si nici venituri.ce se poate intampla si ce s-a intamplat de 6 ani de nu am mai primit nici0 citatie,instintare,etc.