avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Activitate mysu77

Activitate mysu77

Practic eu pot sa-l dau in judecata fiindca imi tine casa sub sechestru abuziv daca nu mai am nici o treaba cu el eu avand in momentul de fata contract cu Kruk.Si Kriukul a avut probleme cu el nu vrea sa cedeze la contract,contractul fiind cumparat de Kruk si am facut aganjament de plata cu ei
Buna ziua am avut un contract de credit la CEC am ramas restantier si mau executat silit conturile si ipotecat si casa.In acest timp ma pistonau si cei de la Kruk pe acelasi credit am platit la executor sums de 3000 lei iar acuma am facut contract cu Kruk , executorul nu mai are nici o treaba mi sau deblocat coturile dar ipoteca pe casa a ramas pe numele executorului care la randul sau nu vrea sa ridice ipoteca.Eu avand contract cu Kruk nu stiu ce treaba are dumnealui,mai mult am cerut sa mi se dea ceva scris la mana pentru banii executati din conturi atat de la mine cat de la girant nici nu vrea sa auda.Aceesti executori nu au lege cum imi tii dumneata casa ipotecata daca nu mai ai nici o treaba cu mine si nici cu Krukul nu are.Va rog ajutatima ce trebuie facut.
Da dar nu inteleg un lucru daca a fost vandut creditul unui executor de ce la mai vandut dupa 2 luni la alta firma?Sa mananance Executorul aproape 3000 lei si in timpul asta sa creasca acele penalitati banii astia pentru ce au fost dati sau opriti din salariu?Ca nu inteleg.
Buna ziua doresc niste informatii,despre un credit.In urma cu 6 ani ,am contractat un credit de la CEC in valoare de 200 mil.lei vechi.am platit timp de 5 ani creditul ramas 145 mil.vechi.Timp ce nu am platit timp de vreo aproape 1 an avand niste probleme de sanatate in 2011.Iar pe 4martie2013 am primit executare silita,prin care m-i s-a blocat conturile,iar din salariu s-a retinut suma de 300 Ron lunar cu data de 14.03.2013 de catre Executor. Iar in data de 14.06.2013 am primit o notificare de cesiune de creante,din partea firmei Kruk la care acelasi credit a fost vandut de CEC si firmei Kruk.Acest credit a fost vandut de2 ori,Am platit pe statul de plata retinudumi lunar cate 300 de lei de catre executor timp de 7 luni plus conturi executate ajungand la retinerea sumeia de 2000 lei si cu casa ipotecata.Cei de la KRUK mi-au adaugat dobanda ajungand in momentul de fata la 198 milioane vechi datorie.Doresc sa stiu daca dau in judecata CEC si daca am castig de cauza.In tot acest timp fiind stresat de Executor ca,imi vinde casa.Concret am platit darile Executorului 2000 de lei si in acest timp a crescut dobanda la KRUK.Nu stiu cum este posibil asa ceva la celasi credit care la avut Executorul.Am acte doveditoare cum sa oprit suma de bani si la Kruk a crescut dobanda.Pe cei de la Kruk nu-i intereseaza ca, aoprit executoruyl la acelasi credit este o aberatie.Astept un raspuns din partea Dvs.daca am castig de cauza.VA MULTUMESC MULT.