avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Activitate anny24

Activitate anny24

Răspuns la discuția DECLARATIA 100
va multumesc pentru raspunsuri ;) !!!!!
Răspuns la discuția DECLARATIA 100
pana la urma trebuie sa depun D100 pe noiembrie si decembrie si in februarie pentru ianuarie... de la AF nu mi-a spus nimik de amenzi mi-a zis sa vin cu D100 si cu discheta ....si acum revin cu intrebarea "pe ce luna?" in evidentele AF firma a inceput "activitatea" pe 20.11.2006, deci depun doar pe decembrie? si daca depun doar pe decembrie ce fac scriu 0 la contributii si la impozitul pe venitul micro :-/
Discuție DECLARATIA 100
Am un SRL neplatitor de TVA din 15.11.2006. In noiembrie 2006 l-am bagat pe microintreprindere cu 1 salariat (contributii + impozit pe venitul microintreprinderilor) dar nu am mai avut resurse financiare sa desfasor activitatea propusa (deci nu am emis nici o factura si nici nu am angajat pe nimeni) deci totul e pe 0. Pe 31 ianuarie 2007 am depus la financiar D010(mentionez ca este prima si singura declaratie depusa) si am trecut de la microintreprindere la platitor al impozitului pe profit (trimestrial). Doamna de la financiar mi-a spus sa vin sa depun D100...am facut rost de program dar acum nu stiu exact cum sa o competez. Trebuie sa o completez pe decembrie 2006 cand firma era microinreprindere sau o depun pe ianuarie 2007 doar cu impozitul pe profit ? Situatia este pe 0 pentru ca nu am desfasurat activitate si nici nu vreau sa suspend activitatea firmei deoarece peste 3-4 luni vom fi sponsorizati si voi trece iarasi pe micro + 1 salariat! Va rog sa imi spuneti cum ar trebui sa completez D100 si pe ce luna... va multumesc! #-o