avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Activitate mamamia1

Activitate mamamia1

Multumesc mult pentru raspunsuri.
Va multumesc pentru promptitudine. Am optat pentru 1 an.
Sa inteleg ca ar mai fi o speranta sa ma intorc in maternitate dupa obtinerea certificatului de handicap.
Buna ziua,

Cand baitetelul meu a implinit 8 luni m-am reintors la servici. Beneficiez de stimulentul de insertie. Acum din nefericire, copilul meu s-a imbolnavit si trebuie sa fiu alaturi de el. In decembrie implineste 2 ani. Pot sa ma reintorc in maternitate in ideea prelungirii a acesteia cu inca un an? Avem tot dreptul tinand cont de boala de care sufera dar ma intereseaza daca este posibila reintoarcerea in maternitate. cum trebuie sa procedez cu angajatorul? de ce documente am nevoie pentru intocmirea dosarului de reintoarcere in maternitate?Banii pe care ii voi primi vor fi aceiasi pe care ii luam inainte de reintoarcerea la servici?Ma gandesc sa incep cu demersurile de reintoarcere in maternitate si apoi eliberarea certificatului de handicapat. Este posibil ca angajatorul sa-mi refuze acest lucru? Mai este obligat angajatorul sa ma primeasca dupa trecerea acestei perioade? In speranta ca voi primi raspuns la macar o parte din intrebarile mele va multumesc din suflet.