avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1245 soluții astăzi
Forum Activitate MonicaBa

Activitate MonicaBa

Notarul este unul ales de agentie.I-au trebuit 2 martori pentru a demonstra ca il cunosc pe tatal lui pana cand o sa iasa succesiunea.Promisiunea da este un act autentic.
am vorbit cu notarul de la agentie.toata problema este ca in momentul semanrii precontractului pe mine si pe tatal meu ne'au dat afara pe motiv sa ramana doar partile doar ca langa cumparator a ramas si concubinul acesteia care la sfarsit cand am refuzat sa'i predam cheile a inceput sa ne ameninte si tatalui meu sa'i spuna ca a depus marturie mincinoasa cu privine la faptul ca'l cunoaste pe raposat,ceea ce nu este adevarat!
Buna seara! Daca se poate as vrea sa stiu si eu mai multe detalii despre situatia de fata.Multumesc anticipat!
Tatal prietenuli meu a murit acum 3 ani si de atunci nu s'a facut succesiunea.Prietenul meu este singurul mostenitor.El a facut un pre'contract cu o doamna ca sa vanda garsoniera printr'o agentie.
Nu are actele care sa demonstreze ca are cadastrul si intabularea la apartamentul respectiv,dar cei de la agentie in pre contrat i'au scris numarul de intregistrare al cadastrului.As vrea sa stiu , daca se poate unde am putea merge sa scoatem un dublicat si in cat timp este gata pentru ca avem termen la vanzarea apartamentului.
A doua intrebare este daca a facut cerere pentru eliberearea succesiunii in cat timp este gata.
Si ultima intrebare este normal ca atunci cand primesti un avans de nici macar 5% din valoarea imobilui ca agentia sa'ti ceara cheile ca cel care cumpara apartamentul sa inceapa sa renoveze,cu toate ca tu inca platesti intretinerea si celelalte utilitati?
Va multumesc!