avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Activitate mille

Activitate mille

Răspuns la discuția Problema vanzare autoturism !
Multumesc pentru tot,
Luni voi merge la un avocat ,daca nu rezolv nimic voi merge in instanta !
Daca mai exista vreo cale mai putin ortodoxa astept informare !

O seara placuta !
Răspuns la discuția Problema vanzare autoturism !
Eu sunt o persoana cu caracter si cu mila pot spune,am incercat tot ce era omeneste,nu mai am cu cine vorbi.Singura optiune imi ramane instanta .
Totusi inainte de-a face plangerea doresc sa fac o plangere la politie in vederea retinerii documentelor si a numerelor masinii .[nu stiu daca este posibil],am inteles ca pentru faptul ca nu doreste sa facem actele in vederea radierii se poate dispune aceasta masura !
Răspuns la discuția Problema vanzare autoturism !
referitor la prima varianta daca am taxa de tibru platita o mai platesc ?
sau am inteles gresit ?
Va spun sincer ca nu prea inteleg aceste actiuni fiind prima data in viata mea in cand urmeaza sa dau pe cineva in judecata !
Va multumesc !
Buna seara si bine v-am gasit.

Problema mea este urmatoarea :

-Mi-am vandut masina unei rude fara sa facem contract de vanzare cumparare la xerox/notar[am mers pe incredere],motivul fiind ca urma sa divorteze si nu dorea sa-si cumpere masina in acel moment. pe numele lui
Am facut un act de mana cu martori in care era stipulat faptul ca in maxin 2 luni de zile imi achita restul de bani ramasi restanta !
A trecut timpul limita si ruda mea de incredere nu-mi da banii si nici nu vine sa facem actele in vederea radierii fiscale !

Ce pot face?
Mentionez ca i-am dat toate actele de la masina !

Va multumesc !