avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate ALEXINHO1810

Activitate ALEXINHO1810

Buna ziua!
Sunt student la master anul 2 in cadrul facultatii de Utilaj Tehnologic Bucuresti.
In anul1 la un examen o doamna profesoara Raluca Grasu, a omis sa-mi treaca nota in catalog. Am observat asta abia acum cand sunt anul 2 ca eu practic am restanta la materia dansei. Eu fac naveta de la Giurgiu la Bucuresti o data pe sapt ca sa ajung la facultate deoarece sunt angajat in Giurgiu si nu-mi permit sa ma duc mai des. Am observat ca am restanta saptamana trecuta pe 08.10.2014. Ma duc la secretariat si intreb ce sa fac si imi spun ca vor lua legatura cu ea. Sunt sunat azi de la facultate 13.10.2014 si mi se comunica sa ma duc maine la Civile in Lacul Tei sa o caut pe doamna profesoara intr-un interval orar. Le-am spus ca nu pot ajunge ca sunt la serviciu si nu pot pleca cand vor ei...si mi-au zis ca nu e problema lor...Va intreb,,,eu ce sa fac? ce vina am eu ca doamna profesoara mi-a pierdut proiectul(pe asta se punea nota), pentru ca asta rezulta din moment ce sunt chemat sa ma vada...nu mi se pare normal ca tot eu sa umblu si sa trag din moment ce nu e vina mea...Mentionez ca nota nu este trecuta in carnet...
conform noilor reglementari din august 2013 trebuie sa dau sala iar daca am picat traseul?