avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate kelevradodo

Activitate kelevradodo

buna ziua,
se poate sa-mi spuneti daca temerile mele sunt adevarate?am impresia ca avocatul meu ma 'trage pe sfoara'!
am avut un evenimet rutier in noembrie 2012 la care nu a fost nimei ranit doar ca a fost cam brutal,dar la care a aparut in peisaj POLITIA ROMANA.Iitial am avut imresia ca la volan a fost o doamna.soferii fiind dusi la spital,am stat amandoi in acelasi salon unde ni sa-u recoltat probe si am fost interogati de politie.A declarat ca ea fusese la volan.Dupa actiunea VENIT,VAZUT,ACTIONAT ...mie mi-au luat carnetul dar nu se stia cine este de vina.seara cand ne-am strans la udriste toti cei implicati in accident, declaratia a fost ca a condus sotul,si asa a ramas.eu m-am ales cu o dovada pe care trebuia sa o prelungesc lunar printr-o stampila pusa la ei la sediu,asta dupa ce luam actele de prelungire de la procuror.
in luna iunie politia ma opreste si decide sa-mi ia dreptul de circulatie ( carnet oricum nu aveam:))) ) ptr ca nu aveam stampila de prelungire de la udriste.expirase de 3 zile.dar procurorul imi daduse prelungirea pe luna urmatoare.
din moment ce nu mai aveam voie sa circul m-am dus la un avocat care mi-a promis ca ma ajuta si ca la sfarsitul lui iulie sunt sofer cu carnetul in buzunar.Mi-a cerut 500 de euro.:O OK.la a doua intalnire mi-a zis ca sunt doua dosare si ca e greu da "stie el pe cineva'' si ca mai trebuiesc 500 de euro CA SA FIE BINE si sa am permisul la inceputul lui septembrie asa cum am vorbit.:((#-oX-(OK......
Abia luna asta mi-a iesit n.u.p. ul ,i l-am dus si imi zice ca mai e un pic de lucru la al doilea si e gataX-(
Nu cred ca o sa-mi vad carnetul prea curand!!!X-(
:O

voi ce credeti?:sorry: