Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Tras pe sfoara sau . . . ?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Tras pe sfoara sau . . . ?

buna ziua,
se poate sa-mi spuneti daca temerile mele sunt adevarate?am impresia ca avocatul meu ma 'trage pe sfoara'!
am avut un evenimet rutier in noembrie 2012 la care nu a fost nimei ranit doar ca a fost cam brutal,dar la care a aparut in peisaj POLITIA ROMANA.Iitial am avut imresia ca la volan a fost o doamna.soferii fiind dusi la spital,am stat amandoi in acelasi salon unde ni sa-u recoltat probe si am fost interogati de politie.A declarat ca ea fusese la volan.Dupa actiunea VENIT,VAZUT,ACTIONAT ...mie mi-au luat carnetul dar nu se stia cine este de vina.seara cand ne-am strans la udriste toti cei implicati in accident, declaratia a fost ca a condus sotul,si asa a ramas.eu m-am ales cu o dovada pe care trebuia sa o prelungesc lunar printr-o stampila pusa la ei la sediu,asta dupa ce luam actele de prelungire de la procuror.
in luna iunie politia ma opreste si decide sa-mi ia dreptul de circulatie ( carnet oricum nu aveam:))) ) ptr ca nu aveam stampila de prelungire de la udriste.expirase de 3 zile.dar procurorul imi daduse prelungirea pe luna urmatoare.
din moment ce nu mai aveam voie sa circul m-am dus la un avocat care mi-a promis ca ma ajuta si ca la sfarsitul lui iulie sunt sofer cu carnetul in buzunar.Mi-a cerut 500 de euro.:O OK.la a doua intalnire mi-a zis ca sunt doua dosare si ca e greu da "stie el pe cineva'' si ca mai trebuiesc 500 de euro CA SA FIE BINE si sa am permisul la inceputul lui septembrie asa cum am vorbit.:((#-oX-(OK......
Abia luna asta mi-a iesit n.u.p. ul ,i l-am dus si imi zice ca mai e un pic de lucru la al doilea si e gataX-(
Nu cred ca o sa-mi vad carnetul prea curand!!!X-(
:O

voi ce credeti?:sorry:
Daca documentele si probele sunt la dosarul aflat in solutionare la parchet ,este hazardat a emite raspuns pe baza afirmatiilor posibil subiective ale participantului la evenimentul care face obiectul unui dosar in cercetare
Nu este obligatoriu ca afirmatia aparatorului dvs sa nu se materializeze si de regula ,daca nu se dispune o masura in timp relativ scurt,solutia finala este NUP