avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate giki

Activitate giki

Răspuns la discuția Rovinieta
problema este unde sa l citez ca are domciliul schimbat de 4 ani,a vandut apartamentul ,dzeu stie daca mai este in tara,in viata si daca masina nu este la alta persoana:(.procesul cu o persoana pe care o citezi fara domciliul cunoscut dureaza cativa ani
Răspuns la discuția Rovinieta
multumesc de raspuns,masina se radiaza decat de la impozite si taxe nu si de la politie,asta este legea decat in cazul furtului sau cand este dusa la REMAT,amenzile au venit la intervale de cca 2-3 luni din acelasi loc,adica masina a trecut prin Romanesti si Glina,au fost conestate in termenul de 15 zile,numai ca acum CNADNR face recurs si sigur o sa castige,pentru ca au juristi care stie sa formuleze 'frumos',la ultima citatie pe care am primit era atasat un asa zis ,,cazier de contraventii''al petentului,aveti dreptate este greu sa va pronuntati cand nu cunoasteti toate detaliile,iar in privinta ca nu costa decat..cum spuneti dvs,mai este si timpul pe care il pierzi,cca20-30 minute la posta de fiecare data,nervi stres,mai avem si serviciu si chiar nu cred ca sant un infrractor sa fac 30 contestatii la procesele de la Ploiesti si Cornetu de la judecatorie,cred ca altii ar trebui sa petreaca zeci de zile pe la tribunal.va multumesc,cred ca singura rezolvare este in momentul in care voi da acest subiect catre presa scrisa,emisiuni la tv si vor fi puse intrebari si poate alte persoane sa nu mai treaca prin acest cosmar,am copii,familie,in loc sa mi vad de viata mea,trebuie sa ma uit la cutia postala dimineata sa vad ce plic am mai primit..
Răspuns la discuția Rovinieta
adica ramane ca la inceput,merci de raspuns..:(
Discuție Rovinieta
in 2007 am vandut o masina cu cv de vanzare-cumparare,am 20 de amenzi pt rovineta,am o colectie frumoasa de citatii,in decembrie a trebuit sa achit din amenzi(care nu erau ale mele) pt a face rost de certificat fiscal,mi a fost anulata deabia prima amenda dupa ce am trimis toate documentele pt contestatie la tribunal si acum astia fac contestatii...e foarte complicat,am depus memoriu si la dul x, seful politiei rutiere si mi a raspuns ca chiar daca masina este radiata de mine si noul propietar nu a inmatriculato,tot eu sant propietarul si trebuie sa suport sau sa contest toata viata#-o Pv ,va dati seama timp pierdut,bani,nervi,in ce tara traim?


Reclama pe acest forum este interzisa. In acest sens, Regulamentul Forumului prevede:

2.11. Nu este permisa reclama, in orice scop, fara acordul administratorului forumului. In aceasta categorie se includ si mesajele care mentioneaza datele de contact ale autorului mesajului. In cazul in care doriti sa faceti reclama in cadrul site-ului va rugam sa contactati administratorul. Orice mesaj care intra in aceasta categorie va fi sters fara preaviz, iar autorul poate fi avertizat sau banat.